Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS wygrał i został liderem

I liga M: KPS wygrał i został liderem

Po środowej wygranej w Pucharze Polski w sobotę KPS Siedlce zapisał na swoim koncie kolejne, tym razem ligowe zwycięstwo. Siedlczanie w pokonanym polu pozostawili SMS PZPS Spała. Za sprawą wygrania bez straty seta podopieczni Witolda Chwastyniaka awansowali na pierwsze miejsce w tabeli I ligi mężczyzn.

Chociaż do sobotniego pojedynku siedlczanie podchodzili po długim, środowym boju w Pucharze Polski, gdzie dopiero po pięciu setach wygrali z Exactem Systems Norwidem Częstochowa, niewątpliwie byli faworytami. SMS PZPS Spała w lidze radzi sobie słabo, zajmując przedostatnie miejsce. W pierwszym secie nie było jednak widać, że grają ze sobą zespoły z dwóch biegunów tabeli. Przez większość tej odsłony trwała wyrównana walka. Żadna z drużyn nie była w stanie skutecznie zbudować prowadzenia. Dopiero w drugiej fazie inauguracyjnej partii głównie za sprawą dobrej postawy Jakuba Buckiego oraz Piotra Łukasika gospodarze odskoczyli rywalom, a powstałej przewagi nie oddali aż do końca.

Chociaż drugiego seta siedlczanie rozpoczęli znacznie lepiej, nie zdołali długo cieszyć się powstałym prowadzeniem (12:9, 12:12). Głównym problemem podopiecznych Witolda Chwastyniaka były błędy własne. Chociaż uczniowie SMS-u doprowadzili do wyrównania, nie potrafili pójść za ciosem. Gospodarze równie szybko co stracili przewagę, ponownie ją zdobyli (16:12). Od tego momentu siedlczanie zaczęli dominować na parkiecie. Chociaż przyjezdni starali się jeszcze podjąć walkę, różnica punktowa utrzymywała się, a cały set zakończył się wynikiem 25:20 dla KPS-u.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia partia, w której młodzi siatkarze ze Spały zaczęli przejmować inicjatywę. Chociaż gospodarze szybko odrobili początkowe straty, nie zdołali wyjść na prowadzenie. Do końca trwała wyrównana walka, w której żaden zespół nie odpuszczał. Gdy wydawało się, że SMS sięgnie po zwycięstwo w tym secie, przyjezdni nie wykorzystali trzech piłek setowych. Z takiego obrotu spraw skorzystali bardziej doświadczeni siedlczanie, którzy po walce na przewagi sięgnęli po trzy punkty w tym meczu.

MVP: Krzysztof Gibek

KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 3:0
(25:21, 25:20 27:25)

KPS: Polański, Łukasik, M’Baye, Błasiak, Bucki, Zrajkowski, Januszewski (libero) oraz Zemlik, Gibek i Szaniawski
SMS: Domagała, Szymański, Rybicki, Huber, Miniak, Czętowicz, Jaskuła (libero)