Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

I liga M: KPS walczył, ale nie ugrał seta w Tomaszowie Mazowieckim

fot. Piotr Sumara

Mimo starań KPS Siedlce nie zdołał przełamać złej passy. Podopieczni trenera Grabdy we wtorek ulegli w wyjazdowym meczu Lechii Tomaszów Mazowiecki. Faworytom zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, w każdej partii siedlczanie przekroczyli barierę 20 punktów a w trzecim secie dopiero długa walka na przewagi wyłoniła zwycięzcę. Nagrodę MVP otrzymał kapitan gospodarzy – Bartłomiej Neroj.

Lechia Tomaszów Mazowiecki była bezsprzecznym faworytem wtorkowego pojedynku. Tomaszowianie znajdują się w górnej części tabeli, zaś KPS zamyka stawkę. Siedlczanie pokazali jednak, że z meczu na mecz coraz mocniej walczą i w 7. kolejce urwali punkt APP Krispolowi Września. Obaj trenerzy ze względu na kontuzje nie mogli skorzystać ze wszystkich swoich siatkarzy.Od początku meczu na boisku nie brakowało emocji. Siedlczanie podobnie jak w ostatnich meczach mimo problemów kadrowych nie dawali za wygraną. Skutecznie punktowali Sebastian Adamczyk i Michał Wójcik. Po drugiej stronie siatki raz za razem odpowiadali jednak skrzydłowi – Michał Błoński i Kamil Gutkowski. W końcówkach zarówno pierwszego jak i drugiego seta górę wzięło doświadczenie tomaszowian, którzy przy wsparciu kibiców triumfowali w obu odsłonach 25:21.

Taki przebieg gry nie podłamał siedlczan, którzy od początku trzeciej odsłony ponownie prowadzili wyrównaną walkę z rywalami. Gra na styku trwała długo, żaden z zespołów nie był w stanie wyraźnie odskoczyć. Do końca toczyła się zacięta wymiana ciosów. Siedlczanie mieli nawet szansę na zwycięstwo w tej odsłonie, jednak nie wykorzystali jej. Ostatecznie po długiej walce na przewagi kropkę nad i postawili gospodarze, dopisując do swojego konta cenne trzy punkty. Pozwoliło to Lechii utrzymać 6. lokatę. KPS z jednym zdobytym oczkiem wciąż zamyka stawkę w Krispol I lidze.

Obie drużyny często myliły się w polu zagrywki (17 błędów Lechii, 15 KPS-u przy odpowiednio 3 i 2 asach). Na niezbyt wysokim poziomie było również przyjęcie (17,5% perfekcyjnego po stronie gospodarzy i 12,7% gości). W ataku również wyższą skutecznością cechowali się tomaszowianie (46,46% do 37,8%), zaś KPS częściej punktował blokiem (9 punktów w tym elemencie przy 6 gospodarzy).

MVP: Bartłomiej Neroj

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce 3:0
(25:21, 25:21, 31:29)

Składy zespołów:
Lechia: Neroj (6), Błoński (15), Gutkowski (13), Toma (3), Janus (6), Stabrawa (6), Ogórek (libero) oraz Kącki, Pigłowski i Kańczok (6)
KPS: Adamczyk (10), Nowak, Wójcik (12), Sawicki (9), Woźnica (4), Gulak (5), Biniek (libero) oraz Laskowski (2), Bieńkowski i Szymański

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved