Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS Siedlce z brązowym medalem

I liga M: KPS Siedlce z brązowym medalem

W znakomitym stylu zakończyli sezon na pierwszoligowych parkietach siatkarze KPS-u Siedlce. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka po dwóch wyjazdowych zwycięstwach zagrali teraz na swoim terenie i po raz trzeci pokonali Stal Nysa. Tym samym zostali brązowymi medalistami tych rozgrywek. W sobotę na własnym boisku siedlczanie nie oddali rywalom nawet seta.

Po dwóch zwycięstwach w Nysie KPS był zdecydowanym faworytem w walce o brąz i ze swojej roli wywiązał się wzorowo. W pierwszej partii goście z Nysy co prawda objęli dość szybko prowadzenie 6:2, ale dzięki bardzo skutecznej zagrywce siedlecki zespół szybko odrobił straty. W ataku bardzo skutecznie grali Piotr Łukasik oraz Jakub Bucki. Pierwszą partię gospodarze wygrali 25:21. Drugi set to jeszcze większa przewaga siedleckiej drużyny. KPS imponował w polu zagrywki, coraz lepiej spisywał się też siedlecki blok. Dodatkowo pojawiło się kilka obron, które publiczność nagrodziła głośnymi oklaskami. KPS seta numer dwa wygrał do 19 i potrzebował już tylko jednego wygranego seta, aby cieszyć się z brązowego medalu. Siedleccy siatkarze nie mieli zamiaru przedłużać spotkania, po bardzo dobrej grze wygrali również trzecią partię i mogli cieszyć się z wygranej w meczu, a co za tym idzie wywalczenia brązowego rozgrywek I ligi!

Kibice nagrodzili siedleckich siatkarzy owacją na stojąco. Puchar i medale siedleccy siatkarze odebrali z rąk prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka oraz prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu został rozgrywający KPS-u Bartosz Zrajkowski, statuetkę MVP wręczył prezes KPS-u Bartłomiej Kurkus.

MVP: Bartosz Zrajkowski

KPS Siedlce – Stal AZS Nysa 3:0
(25:21, 25:19, 25:21)

Stan rywalizacji: 3:0