Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS znowu pokonał beniaminka

I liga M: KPS znowu pokonał beniaminka

KPS Siedlce ma już na rozkładzie obu beniaminków I ligi. W miniony weekend ograł Lechię, a w sobotnie popołudnie wykazał wyższość nad Olimpią Sulęcin. Mimo że podopieczni Łukasza Chajca tanio skóry nie sprzedali, mogli nawet przedłużyć pojedynek przynajmniej do czterech setów, to ostatecznie zmagania przed własną publicznością zainaugurowali porażką 0:3.

Od początku spotkania ton boiskowym wydarzeniom zaczęli nadawać siedlczanie, którzy zdecydowanie lepiej prezentowali się od gospodarzy zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym. Podopieczni Łukasza Chajca prezentowali się bardzo nerwowo, a pojedyncze udane zagrania Filipa Frankowskiego czy Grzegorza Turka to było zbyt mało, żeby nawiązać wyrównaną walkę z graczami KPS-u. W ich szeregach asem serwisowym popisał się Bartosz Zrajkowski, a jego koledzy raz po raz popisywali się szczelnymi blokami. Gospodarzom na niewiele zdał się czas na życzenie trenera Chajca, bowiem wciąż to brązowi medaliści I ligi byli stroną przeważającą. Dopiero dwie udane kontry Adriana Kopija pozwoliły beniaminkowi zbliżyć się do rywali na trzy oczka. W kolejnych minutach gościom przytrafił się błąd w przyjęciu, a Olimpia skutecznie zagrała blokiem, w efekcie czego oba zespoły dzieliło tylko jedno oczko. Wówczas jednak ponownie do walki zerwali się przyjezdni, którzy między innymi po kontrze Karola Szczygielskiego przybliżali się do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie, a po zbiciu Macieja Polańskiego siedlczanie wygrali 25:20.W drugim secie nie zamierzali zwalniać tempa. Szybko w polu serwisowym z dobrej strony pokazał się Krzysztof Gibek, ale tym razem sulęcinianie nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Po udanej kontrze Bartosza Koniecznego doprowadzili do remisu, ale walka cios za cios nie trwała zbyt długo. Podopieczni Witolda Chwastyniaka swoją przewagę zaczęli budować od skutecznej postawy w polu serwisowym, gdzie udanie zaprezentował się Adam Sobolewski. Jego koledzy dobrze grali zarówno na skrzydłach, jak i na środku, a w grze Olimpii znowu zaczęły pojawiać się błędy. Do walki nie poderwały jej ani czasy na życzenie Łukasza Chajca, ani dokonywane przez niego zmiany, bowiem w dalszym ciągu powiększał się dystans dzielący oba zespoły. Pojedyncze udane zagrania Patryka Orłowskiego nie były już w stanie poderwać beniaminka do walki. KPS to na tyle doświadczony zespół, który nie dał rywalom nadziei na korzystny wynik w tej części spotkania. W jej końcówce swoje w ataku robił Jakub Urbanowicz, a popsuta zagrywka Macieja Stefaniaka dała zwycięstwo gościom 25:17.

Na początku trzeciej odsłony siatkarze Olimpii nie popełnili błędu z dwóch wcześniejszych setów i nie dali od razu odskoczyć przeciwnikom na kilka punktów. Od pierwszej piłki walka toczyła się cios za cios, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Oba zespoły popełniały więcej błędów niż we wcześniejszych partiach. Wśród gospodarzy skutecznie prezentował się Adrian Kopij, zaś po drugiej stronie siatki pierwsze skrzypce grał Adam Sobolewski. Wciąż jednak obie ekipy szły łeb w łeb. Dopiero pomyłka na środku Piotra Trojana dała dwa oczka przewagi KPS-owi. Olimpia jednak nie zamierzała składać broni, a po kontrze Patryka Zarębskiego na świetlnej tablicy pokazał się kolejny remis. Podopieczni Łukasza Chajca wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie, lecz przy zagrywce Mateusza Ogrodniczuka szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę siedleckiej ekipy. Im bliżej końca meczu, tym skuteczniej prezentowała się ona w ataku, a gospodarzom brakowało pomysłu na to, żeby zatrzymać rywali w ofensywie. Przy stanie 24:21 zanosiło się na koniec emocji, ale po błędzie Gibka na świetlnej tablicy pojawił się remis, a po zbiciu Turka Olimpia miała nawet piłkę setową. W decydujących momentach dało jednak o sobie znać doświadczenie KPS-u, a autowy atak sulęcinian zadecydował o ich porażce 27:29.

Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce 0:3
(20:25, 17:25, 27:29)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved