Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS nie dał szans Gwardii

I liga M: KPS nie dał szans Gwardii

fot. Miłosz Kozakiewicz / MKS Ślepsk Suwałki

KPS Siedlce wygrał w środowym spotkaniu 19. kolejki z Gwardią Wrocław 3:0. Podopiecznym trenera Chwastyniaka wystarczyła nieco ponad godzina, by pokonać wyżej notowanego rywala. Najbardziej jednostronny był ostatni set, w którym przyjezdni zdobyli zaledwie 13 punktów. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Radosława Sternę.

Pojedynek w Siedlcach lepiej rozpoczęli goście, po bloku na Sternie prowadzili 4:2. Gospodarze szybko odrobili straty, po nieudanym ataku Superlaka na tablicy wyników pojawił się remis (5:5). Rozpoczęła się walka punkt za punkt, dopiero dwa skuteczne bloki gwardzistów pozwoliły im ponownie odskoczyć (10:7). Drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Przy zagrywkach Bartosza Kowalczyka gospodarze zniwelowali straty, as tego zawodnika dał prowadzenie 13:12 KPS-owi. Chociaż po punktowej zagrywce Łukasza Sternika drużyna z Wrocławia prowadziła 15:13, po nieudanym ataku Naliwajko wynik odwrócił się i przy stanie 16:15 dla siedlczan o czas poprosił trener Lebioda. Stopniowo gospodarze powiększali dystans, przyjezdni mieli problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. W końcówce gwardziści ponownie ruszyli do walki, pewne zagranie Michała Superlaka dało remis (23:23). Ostatnie słowo należało jednak do rywali. Autowy atak z szóstej strefy Maruszczyka dał zwycięstwo siedlczanom.W drugim secie po wyrównanym początku gospodarze stopniowo zaczęli przejmować inicjatywę. Przyjezdni mieli problemy z przyjęciem, co odbijało się na ich skuteczności w ataku. Po asie serwisowym Krzysztofa Antosika KPS odskoczył na 11:8.  W kolejnych akcjach dystans się utrzymywał. W szeregach gospodarzy dobrze punktował Damian Dobosz. Trener Lebioda zaczął sięgać po zmiany, jednak na prowadzeniu utrzymywali się siedlczanie. Na środku siatki skutecznie punktował Janusz Gałązka (18:14, 19:16). W końcówce obie drużyny popełniały błędy, po zagrywce w siatkę Maruszczyka gospodarze mieli serię piłek setowych (24:19). Wrocławianie za sprawą asów Jędrzeja Kaźmierczaka obronili kilka z nich, ale błąd przyjmującego Gwardii zamknął partię.

W trzecim secie wrocławianie poszli za ciosem, po asie Krzysztofa Gibka prowadzili 3:1. Mocno atakował Kowalczyk, gwardziści nie radzili sobie w obronie (10:5). Gospodarze grali bardzo konsekwentnie, zaś przyjezdni popełniali wiele błędów i nie kończyli ataków. Na środku siatki brylował Sterna. Po kolejnym nieudanym ataku Łukasza Lubaczewskiego KPS prowadził już 18:10. Pojedyncze zagrania Macieja Naliwajko na niewiele się zdały. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka konsekwentnie dążyli do zwycięstwa, nie tracąc koncentracji przy wysokiej przewadze. Ostatni punkt w tym spotkaniu padł po asie Gibka.

MVP: Radosław Sterna

KPS Siedlce – Gwardia Wrocław 3:0
(25:23, 25:22, 25:13)

Składy zespołów:
KPS: Antosik (3), Gałązka (7), Dobosz (11), Gibek (5), Kowalczyk (16), Sterna (4),  Januszewski (libero) oraz Wiczkowski, Abramowicz i Iglewski (1)
Gwardia: Szymeczko (4), Naliwajko (9), Nowosielski (1), Maruszczyk (5), Olczyk (6), Superlak (8), Dzikowicz (libero) oraz Lubaczewski (1), Sternik (3), Kaźmierczak (3), Śnieżek (1) i Lebioda (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved