Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów Mickiewicza Kluczbork w Krakowie

I liga M: Komplet punktów Mickiewicza Kluczbork w Krakowie

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork udanie otworzyli zmagania w 2019 roku, wygrywając w Krakowie z miejscowym AZS-em AGH Kraków 3:1. Gospodarze tylko w trzecim secie byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Krakowianie plasują na bezpiecznym, 10. miejscu w tabeli I ligi, natomiast ekipa z Kluczborka wyprzedza AZS Częstochowa, ale nadal jest przedostatnią drużyną klasyfikacji.

Mecz z wysokiego c rozpoczęli siatkarze z Kluczborka, trzema asami serwisowymi popisał się Artur Pasiński (6:2). Serię gości przerwał dopiero Konrad Stajer, chwilę potem punkt bezpośrednio z zagrywki wywalczył Łukasz Rajchelt i Roman Kącki, ale dobrą grą odpowiedzieli goście, raz po raz w ofensywie punktował Pasiński, kolejne oczko zza linii dziewiątego metra dołożyli przyjezdni i byli coraz bliżej wygranej w premierowej odsłonie (22:18). Błąd gospodarzy zakończył zmagania w tej partii.

Chociaż dwa błędy Mickiewicza rozpoczęły drugą część meczu, to jego łupem padły cztery kolejne akcje (4:2). Goście ponownie popisali się serią udanych akcji (8:4), Mateusz Frąc dołożył asa serwisowego i ekipa z Kluczborka miała wyraźną inicjatywę. Po stronie AGH Kraków punktowali co prawda Kącki i Gąsior, ale nie unikali też błędów. Atak w siatkę Adriana Kacperkiewicza dał gościom piłkę setową (24:22), a drugą odsłonę udaną akcją zakończył Maciej Polański.

Już na początku kolejnej partii serią punktowych akcji popisali się siatkarze z Kluczborka, zawdzięczając to dobrym zagrywkom Pasińskiego (8:1). Potem jednak krakowianie zaczęli gonić wynik (8:10), również dobrze zagrywając i po ataku Adama Smolarczyka złapali kontakt punktowy (13:14). Trzy asy serwisowe z rzędu dołożył Daniel Gąsior i to gospodarze byli na fali, oddając jedynie pojedyncze akcje rywalom. Ostatnie słowo w tym secie należało do miejscowych, którzy przedłużyli losy meczu po ataku Smolarczyka.

AGH Kraków dobrze weszło również w seta numer cztery (4:1), ale już chwilę potem na tablicy wyników pojawił się remis po 5. Punktować zaczęli goście (8:5), pomimo błędów cały czas dwa oczka więcej na swoim koncie mieli goście (17:15) i chociaż krakowianie nie składali broni, to lepsza postawa w ataku przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść przyjezdnych z Kluczborka.

AZS AGH Kraków – UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3
(19:25, 22:25, 25:18, 21:25)