Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów krakowian w starciu z SMS-em Spała

I liga M: Komplet punktów krakowian w starciu z SMS-em Spała

Siatkarze AZS-u AGH Kraków wywiązali się z roli faworytów w starciu z SMS-em Spała. Krakowianie kontrolowali wydarzenia na boisku prawie przez cały czas trwania meczu, a rywalom oddali jedynie drugą odsłonę.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry po obu stronach siatki, w której żadna ze stron nie wstrzymywała ręki w ofensywie. Dopiero dwa potężne bloki krakowian pozwoliły im odskoczyć (10:7). Młodzi siatkarze ze Spały cały czas mieli spore problemy ze skutecznością, a gospodarze bez większych problemów czytali ich grę (15:8). Podopiecznym Maciej Zendeła wychodziły tylko pojedyncze akcje, a w zespole z grodu Kraka świetnie funkcjonowały oba skrzydła (21:12). Zepsuta zagrywka po spalskiej stronie dała rywalom piłkę setową, a atomowy atak po ciasnym skosie Jana Fornala ustalił wynik tej odsłony (25:14).Również na początku kolejnej partii dobrze działał krakowski blok (3:1), ale dwie pomyłki w ataku z prawego skrzydła sprawiły, że minimalne prowadzenie leżało po stronie gości (6:5). Nie cieszyli się oni z niego zbyt długo, bo przy zagrywce Bartłomieja Mordyla dwa oczka przewagi miała już ekipa z Krakowa (9:7). Uczniowie SMS-u cały czas utrzymywali jednak kontakt punktowy z miejscową drużyną (12:13), ale dobre zagrywki Arkadiusza Żakiety skutecznie utrudniały grę przyjezdnym (12:16). Serią w polu serwisowym popisał się także (16) i drużyna trenera Zendeła znów nawiązała kontakt punktowy, a błąd przełożenia rąk wyrównał stan na tablicy wyników (18:18). AGH Kraków kilka razy pomylił się w ofensywie, a kiedy nie przyjął też zagrywki Filipa Grygiela, przegrywał już 21:23 i o czas poprosił trener Andrzej Kubacki. Zbicie po prostej atakującego dało młodzieży piłkę setową (24:21), a atak z lewej strony Artura Sługockiego go zakończył.

Po początkowej grze punkt za punkt dwa oczka przewagi zapewnili sobie gracze AGH Kraków, w ataku na lewym skrzydle nie zawodził Fornal, który trzy grosze dołożył również w polu zagrywki (13:9). Przy tym stanie o drugi już czas w tej partii poprosił trener Zendeł. Na niewiele się to zdało, bowiem na parkiecie nieprzerwanie dominowali gospodarze, dobrze spisując się praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Po błędzie w przyjęciu Kamila Szymury zespół trenera Kubackiego miał piłkę setową (24:16) i nic nie zagroziło mu w wygranej w tej partii.

Dwie pierwsze akcje seta numer cztery zapisali na swoim koncie krakowianie (2:0) i swoje prowadzenie sukcesywnie powiększali (9:4). Przyjezdnym udało się na chwilę zmniejszyć starty (7:10), ale problemy w ofensywie szybko przywróciły wysoką przewagę AGH Kraków (12:7). Gry SMS-u nie odmieniły zmiany na pozycji rozgrywającego, a przy stanie 10:16 jeden z nich – Damian Czetowicz nabawił się urazu. Na parkiecie niezmiennie wydarzenia kontrolowali gracze ze stolicy Małopolski, którzy nie wybaczali rywalom żadnego błędu (19:12). Kolejne autowe zbicia graczy ze Spały tylko pogarszały ich sytuację (14:22), a trener Kubacki pewnie wprowadzał do gry zmienników. To jeden z nich, Justin Ziółkowski, atakiem z lewej flanki dał swojej ekipie piłkę meczową (24:16) i to on w ten sam sposób ustalił wynik ostatniej odsłony (25:17).

AZS AGH Kraków – SMS PZPS Spała 3:1
(25:14, 22:25, 25:17, 25:17)

Składy zespołów:
AGH: Kania (12), Żakieta (19), Błasiak (5), Fornal (22), Matula (1), Mordyl (13), Dembiec (libero)oraz Stajer (1), Ziółkowski (3), Kącki, Dudziński, Krawiecki i Podborączyński (libero)
SMS: Rajsner (1), Slugocki (5), Kosiba (3), Czetowicz, Kapica (6), Poręba (5), Szymura (libero) oraz Komar, Kruk, Firszt (6) i Grygiel (13)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved