Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów dla Stali

I liga M: Komplet punktów dla Stali

Chociaż końcowy wynik na to nie wskazuje, Stali Nysa nie przyszło łatwo zwycięstwo z SMS-em Spała. Młodzi adepci siatkówki postawili się faworytom w pierwszych dwóch setach. Dopiero w trzecim niemal od początku do końca sytuację na boisku kontrolowali podopieczni trenera Stelmacha. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano środkowego – Moustaphę M’Baye.

Otwarcie pojedynku było bardzo nierówne, Stal nie potrafiła znaleźć swojego rytmu gry (2:4, 6:4, 7:7). SMS nie pozwalał rywalom wyjść na wyraźne prowadzenie, w pierwszej fazie seta utrzymywała się walka na styku. Chociaż gospodarze za sprawą dobrej gry Bartosza Bućko i Bartosza Krzyśka odskakiwali na dwa punkty, przeciwnicy szybko niwelowali dystans. Dopiero w dalszej fazie podopieczni trenera Stelmacha zaliczyli udaną serię (15:12). Po czasie równie skutecznie zaczęli punktować siatkarze prowadzeni przez Marka Skrobota, zapisując na swoim koncie cztery kolejne akcje – 16:15. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka. Gdy wydawało się, że w końcówce gospodarze przejmą już na dobre inicjatywę, SMS po raz kolejny złapał kontakt punktowy (21:18, 21:20). Tym razem przyjezdnym nie udało się już przełamać nysan, którzy wygrali inauguracyjną partię do 22, ostatni punkt zdobywając po swobodnym ataku przez środek Moustaphy M’Baye.

Od początku seta numer dwa zespoły kontynuowały wyrównaną walkę, dopiero po serii punktów na prowadzenie 7:4 wysforowali się przyjezdni. Gospodarze przez pewien czas nie potrafili znaleźć sposobu na przeciwników, celne zagrywki posyłał Jakub Strulak (5:10), dopiero po czasie zaczęli niwelować dystans (8:10, 11:11). W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt (13:13). Dopiero w dalszej fazie podopieczni trenera Stelmacha zaczęli budować przewagę (17:15). W przeciwieństwie do poprzedniego seta, w tej odsłonie Stal w kolejnych akcjach kontynuowała skuteczną grę (19:15). Tym razem SMS nie potrafił już znaleźć sposobu na bardziej doświadczonych rywali. Partię ponownie zakończył atak przez środek.

W trzecim secie Stal poszła za ciosem dzięki serii zagrywek Bućko (5:2), jednak młodzi adepci ze Spały nie mieli zamiaru odpuszczać (5:4). Podopieczni trenera Stelmacha nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Stal pozostawała na prowadzeniu (12:8). Skutecznie punktował Łukasz Łapszyński. SMS-owi brakowało argumentów, kolejne roszady w składzie nie pomagały. Mimo starań Jakuba Strulaka to gospodarze konsekwentnie punktowali, dystans utrzymywał się (18:14, 20:15). Do końca meczu sytuacja na boisku była kontrolowana przez siatkarzy Stali Nysa, którzy po pojedynczym bloku na środku wygrali do 17.

MVP: Moustapha M’Baye

Stal Nysa – SMS PZPS Spała 3:0
(25:22, 25:17, 25:17)

Stal: Bućko (12), M’Baye (11), Krzysiek (13), Schamlewski (6), Szczurek, Łapszyński (14), Czunkiewicz (libero)
SMS: Ciok, Strulak (9), Trojański (1), Kupka (1), Kramczyński, Czerwiński (7), Durski (1), Nowakowski (libero) oraz Markiewicz (1), Gierżot (10), Dulski (7) i Gniecki