Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejny komplet punktów Lechii

I liga M: Kolejny komplet punktów Lechii

Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała tylko jednego seta z KPS-em Siedlce. W trzech pozostałych podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy kontrolowali sytuację i dopisali do swojego konta kolejny komplet punktów. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył Wiktor Musiał, który zdobył aż 26 oczek. Zwycięstwo 3:1 pozwoliło tomaszowianom utrzymać się na drugim miejscu. KPS natomiast pozostał na 9. lokacie.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla tomaszowian, którzy szybko odskoczyli na dwa oczka (11:9). Nie poszli jednak za ciosem, bowiem za sprawą skutecznych zagrywek Radosława Sterny po chwili trzema punktami prowadzili już siedlczanie – 14:11. Skutecznie punktowali Patryk Łaba i Daniel Grzymała. Lechia jednak nie miała zamiaru oddać pola rywalom. Ręki nie wstrzymywał Wiktor Musiał. W końcówce pewniej zagrali jednak gospodarze, którzy triumfowali do 23. W kolejnych setach sytuacja na boisku uległa zmianie. Chociaż drugą odsłonę KPS rozpoczął od wysokiego prowadzenia (7:3), goście szybko odwrócili wynik. Tomaszowianie poprawili przyjęcie, skuteczności nie tracił Musiał, do którego dołączyli Kamil Gutkowski i Paweł Rusin. Siedlczanie starali się walczyć, jednak ton grze nadawali siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy drugą odsłonę wygrali do 19.

W partii numer trzy sytuacja powtórzyła się. Początek toczył się po myśli KPS-u, a z akcji na akcję do głosu dochodzili przyjezdni. Siedlczanie jednak nie spuścili głów. Chociaż po drugiej stronie siatki niezmiennie raz za razem punktowali skrzydłowi, duet Łaba – Grzymała starał się odpowiadać. Długo toczyła się zacięta walka, ostatnie słowo jednak w tym secie ponownie mieli lechiści. W czwartej partii tomaszowianie z wyróżniającym się Musiałem szybko wysforowali się na prowadzenie (10:6). W kolejnych akcjach dystans stopniowo rósł. Mimo siedmiopunktowej przewagi podopieczni trenera Rebzdy nie tracili koncentracji, raz za razem kończąc kolejne ataki. Siatkarze Witolda Chwastyniaka starali się jeszcze zagrozić przeciwnikom, jednak nie udało im się to. Ostatecznie czwarty set zakończył się zwycięstwem Lechii 25:18.

MVP: Wiktor Musiał

KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3
(25:23, 19:25, 22:25, 18:25)

KPS: Oroń (8), Antosik (1), Grzymała (17), Gibek (10), Łaba (19), Sterna (8), Januszewski (libero) oraz Kowalczyk (3), Saada (1), Abramowicz i Wiczkowski
Lechia: Musiał (26), Pigłowski (4), Rusin (19), Gutkowski (12), Toma (2), Janus (5), Bonisławski (libero) oraz Sobolewski (1) i Miniak (1)