Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kielczanie bez szans w starciu z Lechią

I liga M: Kielczanie bez szans w starciu z Lechią

Zaledwie 70 minut potrzebowali siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki, aby zapisać na swoim koncie zwycięstwo z Buskowianką Kielce. Gospodarze sobotniego spotkania nie dali rywalom zbyt wielu szans, pewnie pokonując ekipę z Kielc 3:0.

Już na początku premierowej odsłony gospodarze prowadzili trzema oczkami (8:5), a wraz z rozwojem tego seta powiększali swoją zaliczkę (16:9). Tylko w pierwszej części meczu goście z Kielc oddali rywalom 12 punktów po błędach własnych i przegrali wysoko 15:25.

Drugi set miał podobny przebieg – miejscowa ekipa szybko wypracowała sobie zaliczkę, którą sukcesywnie powiększała (16:9). W końcówce goście co prawda odrobili część strat, ale nadal wyraźnie lepsi byli podopieczni Bartłomieja Rebzdy. Tym razem kielczanie oddali rywalom 6 punktów, ale o wiele lepiej w ofensywie spisali się lechici, pewnie triumfując 25:17.

Od wysokiego prowadzenia – 8:3 – trzecią część meczu rozpoczęli gospodarze. Potem jednak goście minimalnie zmniejszyli swoje straty, ale cały czas na tablicy wyników utrzymywała się czteropunktowa zaliczka gospodarzy (21:17) i właśnie z taką przewagą zakończyli oni seta numer trzy, triumfując w całym meczu 3:0. O wyniku całego spotkania zadecydowała lepsza dyspozycja Lechii w ataku, a także w polu zagrywki. Miejscowa drużyna posłała na stronę rywali 8 asów serwisowych, psując 13 zagrywek, natomiast zespół prowadzony przez Mateusza Grabdę 16 razy pomylił się zza linią 9. metra i ani razu nie zapunktował w tym elemencie. Liderem gospodarzy był Wiktor Musiał, zapisując na swoim koncie aż 21 oczek, z których 17 wywalczył atakiem (71% skuteczności), a 4 bezpośrednio z pola zagrywki.

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Buskowianka Kielce 3:0
(25:15, 25:17, 25:21)

Lechia: Musiał (21), Neroj (5), Błoński (7), Gutkowski (5), Janus (4), Miniak (3), Mihułka (libero) oraz Lechowski, Pigłowski, Sobolewski (1) i Rusin
Buskowianka: Bachmatiuk (2), Busch (11), Kosiba (4), Rećko (13), Adamski, Woźnica (4), Jaskuła (libero) oraz Kowalczyk (libero), Starzec (1) i Karakuła