Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Jaworznianie przełamali serię porażek

I liga M: Jaworznianie przełamali serię porażek

fot. MCKiS Jaworzno

W sobotnim meczu 18. kolejki I ligi MCKiS Jaworzno zmierzył się z AGH Kraków. Podopieczni Mariusza Łozińskiego po kilku ostatnich nieudanych spotkaniach pokazali się z dobrej strony, kapitalnie zagrali zwłaszcza w ofensywie oraz polu serwisowym. Wystarczyło to, żeby pokonać sąsiadujących z nimi w tabeli rywali bez straty seta. Tym zwycięstwem jaworznianie przełamali serię pięciu porażek.

Gospodarze kapitalnie weszli w mecz, przyjezdni nie potrafili sobie poradzić z kąśliwymi zagrywkami Mariusza Magnuszewskiego i przegrywali już 0:4. Krakowianie przełamali impas z początku seta, dwa razy zablokowany został Tomasz Pizuński, co pozwoliło gościom złapać kontakt z rywalami (4:5). Podopieczni Mariusza Łozińskiego bardzo dobrze prezentowali się w defensywie, wykorzystywali swoje kontry i odbudowali przewagę z początku seta (11:7). W grze krakowian zaczęło pojawiać się coraz więcej niedokładności oraz błędów, a to tylko napędzało jaworznian (18:12). W końcówce za sprawą kapitalnej postawy na siatce przyjezdni zaczęli zbliżać się do swoich przeciwników (19:22), jednak nie byli w stanie zagrozić gospodarzom. Pierwszy set zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych Mariusza Łozińskiego (25:20).Krakowianie lepiej rozpoczęli drugą odsłonę spotkania, wykorzystywali błędy rywali, dołożyli skuteczny blok, dzięki czemu zbudowali trzypunktową zaliczkę (5:2). Jaworznianie szybko przezwyciężyli początkową niemoc, po kontrze wykorzystanej przez Tomasza Pizuńskiego na tablicy wyników widniał remis (6:6). Podopieczni Mariusza Łozińskiego poszli za ciosem, swoją zagrywką odrzucali przeciwników od siatki, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie (12:10). Przyjezdni mieli ogromne kłopoty ze skończeniem ataku, takie problemy nie występowały z kolei w zespole gospodarzy (14:10). Kontrowersyjna decyzja sędziów przy stanie 20:16 i późniejsza narada wstrzymała spotkanie na ok. 3-4 minuty. Nie wybiła ona jednak z rytmu prowadzących jaworznian, który zwyciężyli w tej partii 25:19.

Gospodarze lepiej weszli w trzecią odsłonę spotkania, dzięki dobrej zagrywce prowadzili 3:1. Krakowianie zaczęli kapitalnie grać blokiem, ich rywale mieli ogromne kłopoty z przyjęciem. Przyjezdni kończyli także swoje kontry, dzięki czemu wygrywali już 5:2. Miejscowi cały czas świetnie prezentowali się w polu serwisowym, co pozwoliło im odrobić dystans dzielący ich od rywali (7:7). Podopieczni Andrzeja Kubackiego oddawali przeciwnikom coraz więcej punktów po błędach, co skutkowało ich trzypunktową stratą (12:15). Jaworznianie z kolei nie zwalniali ręki w zagrywce, dzięki czemu wygrywali już pięcioma „oczkami” (18:13). Dalsza część ostatniego seta przebiegała już pod dyktando zawodników prowadzonych przez Mariusza Łozińskiego. Gospodarze mogli się cieszyć ze zwycięstwa po autowym ataku Bartłomieja Gajdka (25:19).

MVP: Mateusz Pietras

MCKiS Jaworzno – AZS AGH Kraków 3:0
(25:20, 25:19, 25:19)

Składy zespołów: 
MCKiS: Pawlak (13), Grzegolec (14), Pizuński (9), Schmidt (5), Pietras (6), Magnuszewski (2), Zieliński (libero) oraz Dębski
AGH: Stajer (4), Gajdek (12), Błasiak (5) Dudziński (7), Smolarczyk (10), Rajchelt, Stąsiek (libero) oraz Gąsior, Janusz, Kącki (3) i Biniek (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved