Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardziści ponownie zwycięzcy na własnym boisku

I liga M: Gwardziści ponownie zwycięzcy na własnym boisku

KFC Gwardia Wrocław pewnie pokonała KPS Siedlce 3:1 w ramach 25. kolejki Krispol 1, ligi mężczyzn. Gospodarze kontrolowali spotkanie w dwóch pierwszych setach, później jednak stracili skuteczność w ataku, co wykorzystali goście. To było wszystko, na co było ich stać w tym spotkaniu, w czwartej partii wrocławianie ponownie okazali się zdecydowanie lepsi od KPS-u. Nagrodę MVP otrzymał rozgrywający KFC Gwardii, Jakub Nowosielski.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy od razu wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (3:0). Siatkarze KPS-u szybko jednak doprowadzili do wyrównania dzięki bardzo czujnej grze w bloku (6:6). Między zespołami wywiązała się wyrównana walka, po stronie siedlczan dobrze w ataku spisywali się Krzysztof Gulak oraz Mikołaj Sawicki, natomiast w drużynie wrocławian Kacper Wnuk. To właśnie dzięki jego atakom gospodarze ponownie objęli prowadzenie (14:11). Goście popełniali coraz więcej prostych błędów, co wykorzystywali podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka (19:14). Im bliżej końca seta tym częściej mylili się również wrocławianie, a po efektownym bloku na Wnuku siedlczanie tracili już tylko 2 punkty do rywali (18:20). W końcówce gospodarze powrócili jednak do dobrej gry i ponownie powiększyli przewagę do 5 „oczek” (23:18). Po mocnych zagrywkach Krzysztofa Gibka i autowym serwisie siedlczan partia zakończyła się wynikiem 25:19.

Podobnie jak w pierwszym secie, wrocławianie mocno otworzyli drugą odsłonę spotkania (6:2). Tym razem nie pozwolili jednak siedlczanom na wyrównanie wyniku, utrzymywali wysoką skuteczność w ataku i bardzo dobrze spisywali się w obronie (11:7). Po stronie KPS-u nie poddawał się Sawicki, który punktował na skrzydłach oraz zagrywką (10:12). Natomiast po asie serwisowym Aleksandra Maziarza oraz ataku po antence Mateusza Paszkowskiego goście doprowadzili do remisu (13:13). Gwardziści szybko odbudowali przewagę dzięki skutecznym zagraniom Łukasza Lubaczewskiego, który pojawił się na boisku w miejsce Paszkowskiego (17:14). W końcówce bardzo mocna zagrywka Wnuka pozwoliła gospodarzom na powiększenie prowadzenia (21:16). Atakujący Gwardii zakończył seta punktowym atakiem z prawego skrzydła (25:19).

Trzecią partię lepiej rozpoczęli goście (7:4). Podopieczni trenera Mateusza Grabdy lepiej spisywali się w bloku, wywierali również presję na wrocławianach zagrywką. Po punktowym ataku na środku Adama Woźnicy KPS prowadził już 4 punktami (10:6). Gospodarze stracili skuteczność na skrzydłach, a po bloku na Gibku przewaga siedlczan wynosiła już 6 „oczek” (18:12). Gwardziści popełniali wiele prostych błędów, co wykorzystywali goście. Bardzo dobrze w tej partii spisywali się zmiennicy KPS-u, Patryk Napiórkowski oraz Michał Wójcik. Zagrywka w siatkę wrocławian zakończyła seta (17:25).

Gospodarze, podrażnieni wysoką przegraną w poprzedniej partii, rozpoczęli czwartą odsłonę meczu od trzypunktowego prowadzenia (4:1). Ponownie pewnie kończyli swoje ataki, czujnie spisywali się również w bloku (9:4). Mimo słabej dyspozycji w polu serwisowym, wrocławianie zdołali powiększyć przewagę – dobrze na skrzydłach grał Marcel Gromadowski, który zmienił w trzecim secie Kacpra Wnuka (15:8). Po stronie KPS-u niezmiennie punktował Napiórkowski, jednak jego zagrania to było za mało, by siedlczanie zdołali odrobić straty (12:18). W końcówce udało im się nieznacznie zniwelować różnicę (17:21). Ostatecznie jednak wysoka skuteczność gospodarzy na skrzydłach oraz na kontrze pozwoliła im spokojnie zwyciężyć 25:19.
MVP: Jakub Nowosielski
KFC Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 3:1
(25:19, 25:19, 17:25, 25:19)

Gwardia: Wnuk (9), Paszkowski (4), Nowosielski (4), Olczyk (5), Maćkowiak (7), Gibek (15), Mihułka (L) oraz Lubaczewski, Sternik (3), Gromadowski (9), Kaźmierczak
KPS: Laskowski (8), Maziarz (5), Nowak (2), Sawicki (13), Woźnica (8), Gulak (3), Krupiński (L) oraz Kacperkiewicz (2), Napiórkowski (9), Adamczyk, Bieńkowski, Wójcik (5)