Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardziści lepsi od Mickiewicza

I liga M: Gwardziści lepsi od Mickiewicza

fot. Gwardia Wrocław

KFC Gwardia Wrocław odniosła pierwsze zwycięstwo bez straty seta. Chociaż Mickiewicz Kluczbork starał się walczyć, to wrocławianie wyjechali z kompletem punktów. Dało to gwardzistom awans na 3. miejsce. Kluczborczanie spadli natomiast na 6. lokatę. MVP niedzielnego meczu wybrano Błażeja Szymeczko.

Niedzielne spotkanie w Kluczborku od początku układało się po myśli przyjezdnych. Wrocławianie szybko zbudowali przewagę, którą stopniowo powiększali. Mickiewicz nie potrafił zatrzymać rozpędzonych przeciwników, w których szeregach skutecznie punktował Łukasz Lubaczewski. Gospodarze ulegli w tej odsłonie do 15. Zupełnie inny przebieg miała druga odsłona, w którą z nową energią weszli podopieczni trenera Łysiaka. Dobra postawa Łukasza Owczarza i Artura Pasińskiego pozwoliła Mickiewiczowi prowadzić w pierwszej fazie seta. Wrocławianie nie mieli zamiaru odpuszczać i już w środkowej części tej odsłony doprowadzili do wyrównania. W dalszej fazie trwała zacięta walka, którą rozstrzygnęła dopiero walka na przewagi. Ostatnie słowo należało w niej do wrocławian. – Zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie i zrealizowaliśmy założenia przedmeczowe. Natomiast nie wystrzegliśmy się kilku prostych błędów. Stąd też ta nerwowa końcówka w drugim secie. Brawo dla chłopaków za to, że wytrzymali tę próbę nerwów i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę – skomentował Krzysztof Janczak.Mimo porażki do 27 siatkarze Mickiewicza nie spuścili głów i z nową energią weszli w trzecią partię. Przyjezdni nie pozwolili jednak rozpędzić się przeciwnikom. Gwardziści szybko zniwelowali początkowe straty a w dalszej fazie utrzymywali nieznaczną przewagę i wygrali 25:20. – Mocno zagrywaliśmy i odrzucaliśmy ich przyjęciem. Graliśmy też nieźle w pierwszym tempie, dzięki czemu skrzydła się otwierały. My prowadziliśmy swoją grę. Zawsze łatwiej się gra, jak się prowadzi. Brawa dla całej drużyny. Chłopcy zmianowi, którzy wchodzili, idealnie wypełnili swoją rolę. Zasłużone MVP dla Błażeja Szymeczko, który wyglądał bardzo dobrze w tym meczu. Mamy trzy punkty. Po to tutaj przyjechaliśmy. Oczywiście trener zawsze się przyczepi do kilku niuansów, detali. Natomiast zaczyna wychodzić to, co ja staram się przekazać zawodnikom. To, nad czym pracujemy od dłuższego czasu. Jestem zadowolony z postawy zespołu. Nie tylko tych chłopaków na parkiecie, ale też tych w kwadracie rezerwowych – mówił po meczu trener Gwardii.

MVP: Błażej Szymeczko

Mickiewicz Kluczbork – KFC Gwardia Wrocław 0:3
(15:25, 27:29, 20:25)

Składy zespołów:
Mickiewicz: Woroniecki (1), Pasiński (13), Lewandowski (8), Owczarz (14), Bułkowski (5), Łoszakow, Wasilewski (libero) oraz Pawlak (2), Parcej (2), Mucha (1), Kowalonek, Szablewski i Jaskuła (libero).
Gwardia: Nowosielski (1), Lubaczewski (13), Olczyk (6), Gromadowski (8), Gibek (13), Szymeczko (12), Mihułka (libero) oraz Sternik (1), Wnuk, Cierniak, Paszkowski, Kaźmierczak, Maćkowiak, Lewicki, i Kołtowski (libero).

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: gwardiawroclaw.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved