Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardia zrewanżowała się Krispolowi

I liga M: Gwardia zrewanżowała się Krispolowi

Gwardia Wrocław prowadziła już 2:1 z APP Krispolem Września. Podopieczni trenera Lebiody nie zdołali jednak sięgnąć po komplet punktów. Wrześnianie doprowadzili do tie-breaka. W nim nie brakowało emocji a ostatnie słowo należało do gospodarzy. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Arkadiusza Olczyka. Podział punktów sprawił, że Gwardia w play-off zagra ze Stalą a Krispol z Norwidem.

Seria bloków Gwardii na początku pierwszego seta skłoniła trenera Kardasa do poproszenia o czas (8:4). W kolejnych akcjach obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów, coraz pewniej punktował Filip Frankowski. Ze zmiennym szczęściem atakował Michał Superlak (12:12, 16:12). Dopiero po kolejnej interwencji szkoleniowca skutecznie zaatakował Mateusz Zawalski (16:13). W decydującą fazę seta gospodarze wchodzili prowadząc, po ataku Łukasza Lubaczewskiego było 20:15. Goście nie mieli zamiaru odpuszczać, dobre zagranie Damiana Wierzbickiego pozwoliło im złapać kontakt punktowy (21:20). Krispolowi nie udało się jednak odwrócić losów seta. Chociaż wrześnianie obronili piłkę setową, gwardziści wygrali do 23.

Otwarcie drugiej odsłony należało do gości. Problemy wrocławskim przyjmującym sprawiał Mateusz Zawalski, po asie środkowego było 5:2. Dopiero Superlak przełamał niemoc gospodarzy. Raz za razem atakował Frankowski. Wrocławianie popełniali proste błędy, dystans rósł (6:14). Dobrze funkcjonował blok Krispolu. Siatkarze Gwardii nie potrafili przełamać rywali, wyraźnie spadła ich skuteczność. Nie do zatrzymania byli Frankowski i Wierzbicki. W końcówce asa dołożył jeszcze Zawalski i Krispol prowadził 22:9. Przy piłkach setowych dla Krispolu zaczął funkcjonować wrocławski blok. Podopieczni trenera Lebiody obronili trzy piłki setowe a kropkę nad i postawił Frankowski.

Z nową energią w koleją partię weszli gospodarze. Otwarcie było zacięte (5:5, 9:9). Dopiero przy zagrywkach Superlaka Gwardia odskoczyła na trzy punkty (13:10). Przyjezdni mylili się w polu zagrywki, dopiero dobra postawa Tomasza Narowskiego pozwoliła zmniejszyć dystans. Passę rywali przerwał Superlak (18:16). Ze zmiennym szczęściem punktował Maciej Naliwajko (19:18). W dalszej części seta gwardziści zaliczyli efektowną serię przy zagrywkach Kamila Maruszczyka. Wrocławianie zatrzymywali ataki rywali a po drugim z rzędu asie przyjmującego było już 23:18. Ostatnie akcje toczyły się po myśli gospodarzy, decydujący punkt padł po asie Superlaka.

Początek czwartego seta toczył się punkt za punkt, obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami (8:8). W kolejnych akcjach serię pomyłek zaliczyli gospodarze, po asie Frankowskiego o czas poprosił trener Lebioda (8:12). Gwardziści wciąż nie potrafili wyjść z niewygodnego ustawienia, dopiero atak Maruszczyka z lewego skrzydła przerwał niemoc (9:14). Skutecznie atakowali Wierzbicki i Jóźwik, dobrze na środku siatki prezentował się Kaźmierczak. Gospodarze jednak nie odpuszczali, jednak dystans utrzymywał się (16:21). Mimo starań Maruszczyka i Olczyka zespół z Wrocławia nie zdołał zagrozić rywalom. APP Krispol triumfował do 18.

Lepiej w tie-breaka weszli gospodarze, którzy po potrójnym bloku prowadzili 5:2. Skuteczny blok i atak Wojciecha Kaźmierczaka pozwoliły gościom doprowadzić do wyrównania (7:7), jednak podczas zmiany stron jeden punkt przewagi mieli wrocławianie. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, nie brakowało przedłużonych akcji (11:11). Żadna drużyna nie potrafiła zbudować większego prowadzenia (13:13). Ostatnie słowo należało jednak do gwardzistów.

MVP: Arkadiusz Olczyk

Gwardia Wrocław – APP Krispol Września 3:2
(25:23, 13:25, 25:20, 18:25, 15:13)

Gwardia: Szymeczko (2), Lubaczewski (7), Naliwajko (9), Nowosielski (3), Olczyk (14), Superlak (18), Dzikowicz (libero) oraz Maruszczyk (7), Sternik (2), Fijałka, Kaźmierczak (6), Lebioda (libero) i Śnieżek (3)
Krispol: Frankowski (16), Lipiński (2), Zawalski (7), Narowski (6), Wierzbicki (20), Jóźwik (7), Kuś (libero) oraz Troczyński, Lorenc (1), Berwald (1) i Kaźmierczak (5)