Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardia Wrocław lepsza od Olimpii Sulęcin

I liga M: Gwardia Wrocław lepsza od Olimpii Sulęcin

Szybko na zwycięską ścieżkę wrócili siatkarze Gwardii Wrocław. W meczu przed własną publicznością wrocławianie bez straty seta pokonali Olimpię Sulęcin. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia, w kolejnych gospodarze kontrolowali grę od początku do końca. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Macieja Naliwajko.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt, nie brakowało jednak błędów własnych. Dopiero dzięki dobrej grze blokiem gospodarze odskoczyli na dwa punkty (11:9). Nie udało im się jednak utrzymać przewagi, bowiem po drugiej stronie siatki skutecznie punktował Grzegorz Turek (14:14). Sulęcinianie nie poszli za ciosem, przez serię nieudanych ataków Olimpia ponownie musiała gonić wynik. Gdy celne zagranie z drugiej linii dołożył Maciej Naliwajko. Gwardia wyszła na prowadzenie 22:19. W końcówce nie mylił się Michał Superlak i to po jego zagraniu z prawego skrzydła ze zwycięstwa w pierwszej partii cieszyli się siatkarze z Wrocławia.

Gospodarze dobrze otworzyli drugą partię, po asie Kamila Maruszczyka było już 4:1. Błędy wrocławian i skuteczny atak przez środek Jakuba Lewandowskiego pozwoliły Olimpii złapać kontakt punktowy, a gdy goście wygrali długą wymianę, na tablicy wyników pojawił się remis (9:9). Z akcji na akcję coraz pewniej na siatce radzili sobie gwardziści, po skutecznym zagraniu z drugiej linii Maruszczyka gospodarze odskoczyli na pięć punktów (17:12). Pojedyncze zagrania Mateusza Lindy na niewiele się zdały. Chociaż gra podopiecznych trenera Lebiody nie była pozbawiona błędów, dystans utrzymywał się (21:17). Atak Superlaka i as Maruszczyka dały ostatnie punkty Gwardii w tej odsłonie.

Pierwsze akcje trzeciego seta grane były punkt za punkt, dopiero przy zagrywkach Kamila Maruszczyka swoją przewagę zaczęli budować gospodarze. Serię gwardzistów przerwał blok na Superlaku (9:4). Sulęcinianie starali się ustawiać blok, akcje kończył Maciej Kordysz, jednak było to zbyt mało do zatrzymania bardzo dobrze grających wrocławian. Ze zmiennym szczęściem punktował Patryk Zarębski. Wrocławianie punktowali seriami. W końcówce ponownie asem popisał się Maruszczyk (24:14). Chociaż sulęcinianie obronili dwie piłki setowe, ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy wygrali do 16, a cały mecz 3:0.

MVP: Maciej Naliwajko

Gwardia Wrocław – STS Olimpia Sulęcin 3:0
(25:21, 25:17, 25:16)

Gwardia: Szymeczko (6), Naliwajko (11), Nowosielski, Maruszczyk (15), Olczyk (5), Superlak (14), Dzikowicz (libero) oraz Sternik (1), Fijałka, Kaźmierczak, Lebioda (libero) i Obrempalski (1)
Olimpia: Kordysz (6), Woroniecki, Stolc (4), Lewandowski (6), Hunek (5), Turek (7), Dzierżyński (libero) oraz Bereza, Linda (3), Konieczny, Klęk (1) i Zarębski (2)