Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardia Wrocław z kolejnym zwycięstwem

I liga M: Gwardia Wrocław z kolejnym zwycięstwem

W meczu szóstej kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z Gwardią Wrocław 0:3. Choć spotkanie zakończyło się w trzech setach, to w drugiej i trzeciej odsłonie na boisku trwała wyrównana walka, ale w obu przypadkach lepsi okazali się gospodarze spotkania.

KPS Siedlce w piątej kolejce przegrał na wyjeździe z Norwidem Częstochowa 1:3. Cały pojedynek był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie drużyny spod Jasnej Góry decydowały detale. Podopieczni Witolda Chwastyniaka w sobotę ponownie grali na wyjeździe, a ich rywalem był beniaminek z Wrocławia, który miejsce w I lidze przejął od TSV Sanok.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała jedynie do stanu 8:8. Potem piąty bieg włączyła drużyna z Wrocławia, która zdobyła kilka punktów dzięki świetnej zagrywce. Kolejne błędy KPS-u sprawiły, że gospodarze wygrali partię bardzo pewnie, bo aż 25:16. Zdecydowanie bardziej emocjonujący był drugi set, w którym siedlczanie podjęli walkę z rywalami. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Podopieczni Chwastyniaka mieli aż dziewięć piłek setowych, jednak nie wykorzystali żadnej z nich. Takie sytuacje jak wiadomo się mszczą i ostatecznie po długiej grze na przewagi lepsi okazali się wrocławianie.

Siedlczanie nie podłamali się pechowo przegranym setem. W trzeciej odsłonie początkowo byli lepszym zespołem, dwukrotnie wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie. Proste błędy KPS-u sprawiły jednak, iż to Gwardia Wrocław wygrała cały mecz 3:0.

Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 3:0
(25:16, 37:35, 25:23)