Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardia nie dała szans Stali w Orbicie

I liga M: Gwardia nie dała szans Stali w Orbicie

Gwardia Wrocław w efektownym stylu powróciła do hali Orbita. Podopieczni trenera Lebiody zmierzyli się z wiceliderem – Stalą Nysa. Wrocławianie od pierwszych piłek górowali na boisku. Przyjezdni nie potrafili przełamać przeciwników, w żadnym z setów drużyna z Nysy nie zdołała przekroczyć bariery 20 punktów.

Od początku pojedynku nie brakowało przedłużonych wymian, głównie przez własne błędy gospodarze stracili początkowe prowadzenie (5:5). Gospodarze nie wstrzymywali ręki w polu zagrywki, a goście mieli problem ze skończeniem sytuacyjnych piłek. Po kolejnym błędzie Bućko o czas poprosił trener Stelmach (10:7). Seria przy zagrywkach Łukasza Lubaczewskiego trwała. Przy stanie 12:7 dla Gwardii Bułkowski zmienił Bućko. Passę przerwał dopiero błąd wrocławskiego przyjmującego. Na skuteczne ataki Łukasza Kaczorowskiego szybko odpowiadał Maciej Naliwajko. Dobrze funkcjonował blok gospodarzy, po zatrzymaniu ataku Bułkowskiego drugi raz grę przerwał Krzysztof Stelmach (15:10). Gwardia dobrze czytała grę rywali, a dystans utrzymywał się. W dalszej fazie seta w Stali nastąpiła podwójna zmiana – Szczurka zmienił Owczarz, a Kaczorowskiego – Matula. Trener Lebioda również zdecydował się na roszadę – za Nowosielskiego wszedł Sternik. W końcówce obie drużyny nie ustrzegły się błędów w polu zagrywki (20:15). Bardzo dobrze w obronie grał Bartłomiej Dzikowicz. Chociaż goście obronili pierwszą piłkę setową, decydujący punkt padł po ataku przez środek Filipa Florka.

Na początku drugiego seta większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu, drużyny wymieniały się mocnymi atakami (4:3). Siatkarze Stali mieli problemy z przyjęciem zagrywek Błażeja Szymeczko, ponownie szybko Bułkowski zmienił Bućko. Serię wrocławian przerwał błąd środkowego (7:4). Gospodarze ponownie górowali na siatce, po kolejnym szczelnym bloku wrocławian przerwę wykorzystał szkoleniowiec Stali (10:5). Gwardziści ofiarnie walczyli w obronie. Chociaż gra Stali poprawiła się, a wrocławianie zaczęli popełniać błędy w polu zagrywki, dystans utrzymywał się (14:11). Gdy gościom został odgwizdany błąd odbicia, drugi raz interweniował trener Stelmach (18:12). Kolejne przedłużone wymiany kończyły się zwycięstwem gospodarzy. Niemoc po stronie Stali pogłębiała się. W końcówce Matula i Nożewski zmienili Szczurka i Zajdera. Trener Lebioda również desygnował do gry kolejnych zmienników. Pojedyncze ataki Dawida Bułkowskiego na niewiele się zdały. Autowy atak Owczarza zamknął kolejną odsłonę.

Otwarcie trzeciej partii ponownie należało do gospodarzy (3:1), ale przez nieporozumienia szybko stracili całą zaliczkę (4:5). Stal nie poszła za ciosem. Przy zagrywkach Macieja Naliwajko ponownie na dwupunktową przewagę wysforowali się wrocławianie (7:5). Na przyjęcie w miejsce Stolca wszedł Owczarz. Zespoły grały falami, po asie Łukasza Kaczorowskiego o czas poprosił trener Lebioda. Zaczął funkcjonować nyski blok, wrocławianie jednak nie odpuszczali, po zatrzymaniu ataku z lewego skrzydła rywali na tablicy wyników widniał remis (10:10). Gdy celne zagrywki zaczął posyłać Jakub Nowosielski, gra Stali ponownie się zacięła. Po ataku w taśmę Kaczorowskiego grę przerwał trener Stelmach (13:10). Dopiero po przerwie skutecznie zaatakował Maciej Zajder. Po kolejnych dyskusjach gracz Stali został ukarany czerwoną kartką. W ataku nie mylił się Superlak (18:12). Gdy z przyjęciem zagrywki atakującego Gwardii nie poradzili sobie goście, ostatni czas w tej odsłonie wykorzystał trener Stelmach (21:14). W końcówce w szeregach wrocławian nastąpiła podwójna zmiana. Ataki Owczarza i Kaczorowskiego pozwoliły gościom zmniejszyć dystans, po błędzie Śnieżka gwardziści prowadzili 22:18. Atak w siatkę Kaczorowskiego dał serię piłek meczowych gospodarzom. Gdy Stal obroniła dwie z nich, o czas poprosił jeszcze trener Lebioda. Kropkę nad i postawił Lubaczewski.

MVP: Łukasz Lubaczewski

Gwardia Wrocław – Stal Nysa 3:0
(25:17, 25:16, 25:20)

Gwardia: Szymeczko, Lubaczewski, Naliwajko, Nowosielski, Olczyk, Superlak, Dzikowicz (libero) oraz Sternik, Śnieżek i Florek
Stal: Zajder, Kaczorowski, Stolc, Bućko, M’Baye, Szczurek, Czunkiewicz (libero) oraz Bułkowski, Owczarz, Matula, Nożewski i Mucha