Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardia z cennym zwycięstwem

I liga M: Gwardia z cennym zwycięstwem

Gwardia Wrocław zwyciężyła w wyjazdowym spotkaniu z Norwidem Częstochowa 3:0. Dwie pierwsze partie toczyły się pod dyktando podopiecznych Krzysztofa Janczaka. W trzecim secie to jednak częstochowianie prowadzili przez dłuższą część seta. W końcówce roztrwonili oni jednak sześciopunktową przewagę i wrocławianie wywieźli z Częstochowy cenne trzy punkty.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni z Wrocławia. Dobre zagrywki Jędrzeja Maćkowiaka pozwoliły im szybko wyjść na czteropunktowe prowadzenie (6:2). Częstochowianie próbowali zbliżyć się do rywali, ale Gwardia pewnie kontrolowała przebieg tego seta. Trener Lebioda w połowie partii zaczął rotować składem, ale na niewiele się to zdało (11:20). Norwid do końca nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki, a pierwszą odsłonę tego meczu, świetnym skrótem zakończył Krzysztof Gibek (25:16).

Tym razem częstochowianie nie przespali początku seta i prowadzili równą grę (5:5). Przez większość czasu na tablicy wyników utrzymywał się remis (11:11). Przy stanie 13:13 w polu zagrywki znów pojawił się Krzysztof Gibek, który dość mocno porozbijał przyjmujących Norwida i Gwardia wyszła na czteropunktowe prowadzenie. Podopieczni trenera Piotra Lebiody poderwali się do walki i zdołali doprowadzić do remisu 21:21. Końcówka jednak znów należała do przyjezdnych z Wrocławia, którzy wykorzystali nadarzające się okazje do kontry i zwyciężyli do 22.

Początek trzeciego seta należał do gospodarzy. Wrocławianie wyglądali na bardzo pewnych siebie, swojego zwycięstwa i być może to ich uśpiło (10:7). Siatkarze Norwida bezlitośnie to wykorzystywali. Gospodarze przestali popełniać proste błędy i zdecydowanie wzmocnili zagrywkę. To pozwoliło odrzucić im rywala od siatki i stopniowo powiększać przewagę (23:17). W końcówce jednak znów koncert świetnych zagrywek dał Gibek. Przyjmujący Gwardii odwrócił losy trzeciego seta. Po jego świetnych serwisach gospodarze nie mogli przebić się przez blok Gwardii, a wrocławianie do świetnej gry blokiem dołożyli skuteczną obronę. Kontrataki bezbłędnie wykańczał Łukasz Lubaczewski i to goście mieli piłki meczowe (24:23). Ostatecznie Gwardia zwyciężyła na przewagi i dopisała cenne trzy punkty w ligowej tabeli.

MVP: Krzysztof Gibek

Exact Systems Norwid Częstochowa – KFC Gwardia Wrocław 0:3
(16:25, 22:25, 25:27)

Norwid: Kraś (1), Piotrowski (5), Kogut (8), Kosiba (10), Siwicki (5), Usowicz (10), Kryś (libero), oraz Siemiątkowski (4), Adamski, Busch (2) i Franczak (1)
Gwardia: Lubaczewski (4), Nowosielski (3), Gibek (17), Maćkowiak (5), Olczyk (7), Wnuk (12), Mihułka (libero), oraz Makinen (1), Gromadowski, Sternik i Kaźmierczak