Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Efektowny rewanż krakowian

I liga M: Efektowny rewanż krakowian

Niespodziewanie ani jednego seta podczas wyjazdowego meczu w Krakowie nie wygrał Exact Systems Norwid Częstochowa. Podopieczni Radosława Panasa przez niemal cały mecz byli jedynie tłem dla utrzymujących wysoką skuteczność gospodarzy. AGH Kraków efektownie zrewanżował się przeciwnikom za porażkę w pierwszej rundzie. Trzy punkty sprawiły, że siatkarze Andrzeja Kubackiego awansowali do czołowej ósemki.

Pierwsze akcje meczu należały do gospodarzy, którzy odskoczyli na dwa punkty (4:2). W kolejnych gra krakowian zaczęła się napędzać. Podopieczni trenera Kubackiego szybko powiększyli dystans (12:7). Częstochowianie byli tylko tłem dla konsekwentnie punktujących gospodarzy. Mimo starań siatkarze Exact Systems Norwida nie potrafili znaleźć sposobu na przełamanie rywali, czteropunktowy dystans utrzymywał się (19:14). Do końca krakowianie nie tracili skuteczności, zdobywali punkty seriami. Siatkarze trenera Kubackiego triumfowali w tej odsłonie do 17.

Druga partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt (3:3, 6:5). Stopniowo do głosu ponownie zaczęli dochodzić gospodarze, którzy już po chwili prowadzili czterema punktami (11:7). Częstochowianie ponownie byli słabsi od przeciwników, którzy nadawali ton grze. Krakowianie nie tracili rezonu, w środkowej fazie seta prowadzili 16:11. Dobrze punktowali Daniel Gąsior i Mateusz Błasiak. Ich seria trwała, po chwili dystans wynosił już dziesięć oczek (21:11). Goście w końcu zrobili przejście, w kolejnym ustawieniu zdobyli kilka punktów z rzędu, jednak było to zbyt mało, by realnie zagrozić gospodarzom. Ostatecznie tę odsłonę krakowianie wygrali do 16.

Chociaż nieznacznie lepiej w trzeciego seta weszli siatkarze z Częstochowy, przeciwnicy szybko doprowadzili do remisu (5:5). Podobnie jak w poprzednich odsłonach, również w tej z akcji na akcję do głosu dochodzili siatkarze AGH, którzy wyszli na prowadzenie 11:9. Tym razem jednak podopieczni Radosława Panasa nie dali za wygraną i szybko zniwelowali różnicę punktową do jednego oczka (12:11). Nie brakowało walki, ale częstochowianie, których gra opierała się na Krzysztofie Modzelewskim, nie byli w stanie przechylić szali na swoją korzyść. W dalszej części tej odsłony na boisku ponownie zaczęli górować krakowianie, którzy na nowo odskoczyli (20:16). Końcówka toczyła się po myśli siatkarzy AGH. Siatkarze trenera Andrzeja Kubackiego w ostatnich akcjach jeszcze powiększyli prowadzenie, wygrywając do 19, a cały mecz 3:0.

AZS AGH Kraków – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:17, 25:16, 25:19)