Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Efekt „nowej miotły” nie zadziałał, trzy punkty dla KPS-u

I liga M: Efekt „nowej miotły” nie zadziałał, trzy punkty dla KPS-u

Po trzech porażkach z rzędu KPS Siedlce powrócił na zwycięską ścieżkę. W starciu z AZS-em Częstochowa tylko pierwszy set był wyrównany. W dwóch pozostałych podopieczni Witolda Chwastyniaka od początku do końca kontrolowali przebieg gry. Piątkowy mecz był pierwszym, w którym na ławce częstochowian usiadł nowy trener Piotr Łuka.

Początek meczu był wyrównany (5:5, 8:8). Z czasem akademicy zaczęli budować prowadzenie, odskakując na trzy punkty (13:10). Szybko jednak gospodarze odrobili straty (13:13). Na nowo rozgorzała wyrównana walka (17:17). Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Końcówka również toczyła się akcja za akcję, tylko jednopunktową zaliczkę miał KPS (23:22). Nie wystarczyła ona jednak do spokojnego wygrania seta, który rozstrzygnąć musiała gra na przewagi (24:24). Szansy przy 25:24 siedlczanie nie zmarnowali, wygrywając inauguracyjną partię.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka w drugim secie poszli za ciosem (3:1), szybko powiększając przewagę (7:3). W kolejnych akcjach częstochowianie stopniowo niwelowali dystans (9:6, 9:8). Chociaż KPS-owi udało się wyjść z niewygodnego ustawienia, akademicy zdołali po chwili doprowadzić do remisu (10:10). Goście nie poszli jednak za ciosem, co pozwoliło gospodarzom ponownie odskoczyć na dwa oczka. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się, bardzo dobrze zagrywali przyjmujący KPS-u. Siatkarze Witolda Chwastyniaka nie pozwalali sobie na rozprężenie, utrzymując nieznaczną zaliczkę punktową (17:15). W dalszej fazie seta sytuacja nie ulegała zmianie, akademicy nie potrafili skutecznie przeciwstawić się gospodarzom. Przy stanie 24:19 KPS miał serię piłek setowych, a wykorzystał drugą z nich.

Otwarcie trzeciej partii potoczyło się podobnie jak set wcześniej (3:1, 7:3). Drużyna Witolda Chwastyniaka nie pozwalała sobie na rozprężenie, powiększając dystans do sześciu oczek (11:5). KPS rządził i dzieli na boisku. Akademicy nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych rywali, dysproporcja punktowa coraz bardziej się powiększała (15:6). Raz za razem skutecznie atakował Daniel Grzymała. W dalszej fazie seta częstochowianie starali się walczyć, ale na prowadzeniu pozostawali siatkarze z Siedlec. W decydującą fazę tej odsłony drużyny wchodziły przy stanie 20:13 dla KPS-u. Siedlczanie do końca utrzymywali koncentrację. Jednostronnego seta gospodarze wygrali do 15, a cały mecz 3:0.

MVP: Mateusz Januszewski

KPS Siedlce – Tauron AZS Częstochowa 3:0
(26:24, 25:20, 25:15)

KPS: Oroń (5), Antosik (3), Grzymała (16), Gibek (12), Łaba (10), Sterna (7), Januszewski (libero) oraz Wiczkowski, Kowalczyk (1) i Abramowicz
AZS: Nedeljković (5), Murek (6), Stolc (6), Piotrowski (9), Penczew (2), Borris (5), Macheta (libero) oraz Bik (libero), Prokopczuk (3) i Mańko (4)