Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Drugie zwycięstwo Ślepska, Stal pod ścianą

I liga M: Drugie zwycięstwo Ślepska, Stal pod ścianą

Ślepsk Suwałki tylko w drugim secie oddał pole Stali Nysa. W pozostałych trzech partiach podopieczni trenera Mateusza Mielnika kontrolowali sytuację i odnieśli drugie zwycięstwo w finale I ligi. Teraz rywalizacja przenosi się do Suwałk. Ślepskowi brakuje już tylko jednej wygranej do sięgnięcia po mistrzostwo.

Błędy własne gospodarzy pozwoliły siatkarzom Ślepska odskoczyć na 3:1. Z czasem dystans zaczął rosnąć, po asie Cezarego Sapińskiego było już 7:4. Gdy po kolejnym nieudanym przyjęciu Stali goście wykorzystali kontratak, o czas poprosił trener Stelmach. Głównie za sprawą dobrej postawy Łukasza Kaczorowskiego gospodarze zaczęli odrabiać straty. Obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów (12:14). Po kolejnej pomyłce Stali drugi raz interweniował szkoleniowiec gospodarzy (12:16). Serię Ślepska przy zagrywkach Sapińskiego zakończył dopiero atakiem przez środek Moustapha M’Baye (13:17). Nysianie starali się odrabiać straty, gdy w aut piłkę posłał Jakub Rohnka, grę przerwał trener Mielnik. Wynik zaczął odwracać się, gdy celne zagrywki posyłał Maciej Zajder, ale do przejścia doprowadził Wojciech Winnik (22:19). Atak Patryka Szwaradzkiego ze skrzydła dał serię piłek setowych. Ślepsk nie wykorzystał dwóch z nich, dlatego ponownie o czas poprosił Mateusz Mielnik (24:22). Po czasie potrójny blok zatrzymał atak Kaczorowskiego, kończąc seta.

Z wysokiego c gospodarze weszli w drugiego seta. Po ataku w aut Wojciecha Sieka nysianie prowadzili 5:0 i o czas poprosił trener Mielnik. Serię przy zagrywkach Patryka Szczurka zakończył dopiero atak przez środek Jakuba Macyry (6:1). Po wyjściu z niewygodnego ustawienia przyjezdni zaczęli prowadzić grę punkt za punkt. Po zatrzymaniu ataku Winnika atakujący został zmieniony przez Szwaradzkiego (11:5). Na siatce wciąż górowali gospodarze, coraz lepiej funkcjonował ich blok. Trener Mielnik sięgał po kolejne roszady. Siatkarze Stali nie wstrzymywali ręki w polu zagrywki. W dalszej fazie gospodarze zaczęli popełniać proste i niewymuszone błędy, dlatego zainterweniował Krzysztof Stelmach (17:10, 17:13). Po przerwie skutecznie przez środek zaatakował M’Baye. Raz za razem dobrze punktował Michał Makowski (21:14). Mimo walki suwałczanie mieli problem ze skończeniem akcji. W końcówce asem popisał się jeszcze Łukasz Owczarz (23:15) a decydujący punkt dla Stali zdobył Zajder.

Na początku ze względu na kontuzję Zajdera musiał zmienić Nożewski. Otwarcie trzeciego seta otoczyło się punkt za punkt (8:7). Sytuacja zmieniła się dopiero przy celnych zagrywkach Kamila Skrzypkowskiego. Mimo czasu dla trenera Stelmacha przyjmujący Ślepska nie został wybity z rytmu (11:8). Dopiero atak Bartosza Bućko pozwolił wyjść z niewygodnego ustawienia (9:12). W kolejnych akcjach goście grali konsekwentnie, utrzymując dystans. Po kolejnym skutecznym ataku Szwaradzkiego Ślepsk odskoczył na 16:10 i drugi czas wykorzystał Krzysztof Stelmach. W dalszej fazie sytuacja nie zmieniała się, to Ślepsk pewniej atakował. Dopiero w końcówce Stal poderwała się do walki, za sprawą mocnej zagrywki Kaczorowskiego gospodarze obronili kilka piłek setowych (21:24). Po czasie dla Mielnika w aut piłkę posłał atakujący Stali, dając zwycięstwo rywalom.

W czwartym secie goście poszli za ciosem, szybko o czas poprosił trener Stelmach (3:6). Dobrze funkcjonował suwalski blok. Gospodarze grali chaotycznie, mieli problem ze skończeniem ataku (6:10). Trener Stelmach rotował składem, ale nie odmieniało to postawy Stali. Impuls siatkarzom z Nysy starał się dać Kamil Długosz. Chociaż dystans stopniał, Ślepsk łatwo powrócił na wyraźne prowadzenie (15:11). Mimo czasu dla szkoleniowca Stali Patryk Szwaradzki siał spustoszenie wśród przyjmujących rywali (16:11). Dopiero atak Kaczorowskiego dał przejście. Gospodarze nie wykorzystywali swoich szans, po drugiej stronie nie do zatrzymania był Rohnka (20:15). W decydującym momencie goście dołożyli kolejne asy. Jednostronnego seta a zarazem cały mecz gospodarze zamknęli błędem.

MVP: Patryk Szwaradzki

Stal Nysa – MKS Ślepsk Suwałki 1:3
(22:25, 25:17, 21:25, 15:25)

stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:0 dla Ślepska

Stal: Zajder (5), Kaczorowski (18), Stolc (1), Bućko (17), M’Baye (5), Szczurek (1), Czunkiewicz (libero) oraz Mucha, Makowski (8), Owczarz (1), Nożewski (2) i Długosz (5)

Ślepsk: Siek (5), Skrzypkowski (13), Rohnka (12), Sapiński (8), Winnik (3), Gonciarz (2), Filipowicz (libero) oraz Tomczak, Szwaradzki (19), Laskowski, Macyra (6) i Kapalew