Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Druga ligowa wygrana KPS-u Siedlce

I liga M: Druga ligowa wygrana KPS-u Siedlce

KPS Siedlce pokonał SMS PZPS I Spała 3:1 w meczu 11. kolejki KRISPOL I ligi mężczyzn. To drugie zwycięstwo siedlczan przed własną publicznością. MVP został wybrany Mikołaj Sawicki, który zdobył dla swojego zespołu 20 punktów i zakończył spotkanie z 63% skutecznością w ataku.

Pierwsza partia meczu lepiej rozpoczęła się dla zespołu gości (9:6). W ataku bardzo dobrze spisywali się Przemysław Kupka oraz Jakub Czerwiński, jednak z akcji na akcję coraz skuteczniejsi byli siedlczanie. Odrobili straty i doprowadzili do remisu 14:14. W ataku dobrze radził sobie Mikołaj Sawicki oraz Adam Woźnica, z kolei za grę blokiem należało pochwalić Krzysztofa Bieńkowskiego (4 punktowe bloki w pierwszym secie). Do końca gra była wyrównana, ale ostatecznie zwyciężyli siatkarze ze Spały 25:21. W końcówce nie do zatrzymania był Michał Gierżot.

KPS Siedlce seta numer dwa zaczął z wysokiego „c”, bo od prowadzenia 6:2. Podopieczni Marka Skrobota nie mieli zamiaru się poddać i w połowie partii zniwelowali stratę do trzech oczek (15:12). Zespół gości robił co mógł, aby odrobić straty, jednak do końca seta nie znalazł żadnego sposobu, aby skutecznie zatrzymać siedlczan – zwłaszcza Patryka Napiórkowskiego oraz Sawickiego. KPS utrzymał równy poziom gry i pewnie wygrał w tej partii 25:17. Świetnie w tym fragmencie gry funkcjonował blok gospodarzy.

Podopieczni trenera Mateusza Grabdy poszli za ciosem i w kolejnym secie dość szybko narzucili przeciwnikom swoje warunki gry (10:7). Bezapelacyjnym liderem gospodarzy był Mikołaj Sawicki (13:8). Młodym siatkarzom ze Spały nie można było odmówić walki – najwięcej punktów dla zespołu zdobywał Kupka oraz Gierżot. Jednak w tej partii to siedlczanie do końca dyktowali warunki gry i tę część meczu wygrali pewnie do 18.

Czwarty set zaczął się od prowadzenia siatkarzy z Siedlec 5:2. Z akcji na akcję gospodarze czuli się coraz lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (12:6 i 17:8). Zespół SMS PZPS I Spała nie potrafił znaleźć żadnego sposobu, aby nawiązać walkę z rywalem. KPS do końca utrzymał równy poziom sportowy i bardzo pewnie wygrał 25:15. Odniósł tym samym drugie zwycięstwo przed własną publicznością w sezonie 2019/20.

MVP: Mikołaj Sawicki

KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 3:1
(21:25, 25:17, 25:18, 25:15)

KPS: Napiórkowski (8), Bieńkowski (5), Szymański (8), Sawicki (20), Woźnica (10), Gulak (10), Biniek (libero) oraz Laskowski (3), Maziarz, Krupiński (libero), Nowak i Wójcik (5)
SMS: Kupka (14), Kramczyński (3), Czerwiński (4), Durski (2), Markiewicz (6), Gierżot (17), Nowakowski (libero oraz Borkowski, Dulski (1), Gniecki (1), Klat (1) i Zaleszczyk (3)