Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Chrobry Głogów w miejsce AZS-u Częstochowa

I liga M: Chrobry Głogów w miejsce AZS-u Częstochowa

fot. Natalia Grabarczyk

Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki SPS Chrobry Głogów zajmie miejsce AZS-u Częstochowa w I lidze mężczyzn. Odwołanie częstochowskiego klubu od decyzji Komisji Licencyjnej zostało dziś rozpatrzone negatywnie. Tym samym AZS nie zagra w najbliższym sezonie na szczeblu centralnym.

Kłopoty częstochowskiego AZS-u znane są już chyba wszystkim sympatykom siatkówki w naszym kraju. Prezes Kamil Filipski do końca walczył o podpisanie ugody z wszystkim siatkarzami i trenerami, którym klub był winien pieniądze, ale ta sztuka się nie udało mimo przedłużonego czasu na uzyskanie licencji. AZS Częstochowa decyzją Komisji ds. Licencji przy PZPS został pozbawiony prawa gry na szczeblu centralnym, jednak skorzystał ze swoich uprawnień i odwołał się od tej decyzji.We wtorek Sąd Odwoławczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie odniósł się jednak przychylnie do wniosku klubu i podtrzymał wcześniejszą decyzję Komisji ds. Licencji. To zamyka sprawę występów AZS-u w tym sezonie na szczeblu centralnym. Po wielu latach ten utytułowany i zasłużony dla polskiej siatkówki klub znika ze szczebla centralnego.

Jak dowiedział się nasz serwis Polska Liga Siatkówki, która zarządza rozgrywkami I ligi mężczyzn, podjęła decyzję o uzupełnieniu składu pierwszoligowców. Czternastym zespołem na tym szczeblu rozgrywkowym zostanie Chrobry Głogów, który w turnieju finałowym II ligi zajął trzecie miejsce, tuż za dwójką premiowaną awansem. Głogowianie już wcześniej wyrazili chęć występów na zapleczu ekstraklasy. Czekamy teraz na oficjalne potwierdzenie tej decyzji i ustalenie terminów spotkań z 1. i 2. kolejki, które zostały odwołane.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved