Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cenne zwycięstwo kielczan, Olimpia bez punktu

I liga M: Cenne zwycięstwo kielczan, Olimpia bez punktu

Buskowianka Kielce po raz drugi w sezonie pokonała STS Olimpię Sulęcin, dzięki tej wygranej kielczanie znaleźli się na 11. miejscu w tabeli, a Olimipia spadła na przedostatnie. Spotkanie było dość wyrównane, ale w końcówce więcej spokoju zachowali gospodarze.

Dla drużyn był to mecz za przysłowiowe sześć punktów. Zespoły w dalszym ciągu walczą o zachowanie bezpiecznej lokaty i uniknięcie gry w fazie play out. W ostatnim meczu kielczanie przegrali z KPS-em Siedlce 0:3, a sulęcinianie pokonali przed własną publicznością MCKiS Jaworzno 3:2. – W rundzie zasadniczej zostały nam do rozegrania jeszcze cztery mecze. Mam nadzieję, że zdobędziemy w nich jakieś punkty – wyznał Mateusz Grabda, trener Buskowianki Kielce. Z kolei Łukasz Chajec, trener STS-u Olimpii dodał :– Liga jest naprawdę trudna i te mecze, mimo że gramy teraz z zespołami, które są blisko w tabeli, będą nerwowe. Tak naprawdę zespół, który wykaże się lepszą odpornością psychiczną, będzie wygrywa.

Pierwszą partię spotkanie lepiej rozpoczęli goście najpierw prowadzili 3:0. W ataku bardzo dobrze spisywał się Patryk Zarębski oraz Mateusz Linda (4:1), z kolei kielczanie szybko zaczęli odrabiać straty (4:4). Z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był Sławomir Busch (5:5). Do stanu 10:10 drużyny grały bardzo równo. Następnie inicjatywę na parkiecie przejęli siatkarze Buskowianki (14:11), w polu serwisowym świetnie sobie radził Adam Woźnica. Sulęcinianom nie można było odmówić walki. W końcówce zniwelowali stratę do jednego oczka (19:20) dzięki dobrym zagrywkom Adriana Hunka. Jednak ostatnie słowo należało go gospodarzy. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Mateusz Rećko (25:22).

Drugi set był wyrównany. Długo żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi (6:6 i 8:8). Dopiero dobre zagrywki Woźnicy pozwoliły podopiecznym Mateusza Grabdy objąć prowadzenie 11:8 i 12:9. Od tego momentu ekipa z Kielc w pełni kontrolowała już sytuację na boisku (20:17). STS Olimpia robiła co w jej mocy, aby nawiązać walkę z rywalem. Jednak podobnie jak w pierwszej partii warunki dyktowali gospodarze. Ostatni punkt w tej części meczu zdobył Rećko (25:22).

Zespół Buskowianki Kielce poszedł za ciosem i w trzecim secie szybko objął prowadzenie 9:6 po kolejnym udanym ataku Kamila Kosiby. Podopieczni Łukasza Chajca walczyli i dzięki cierpliwej grze w kontrataku doprowadzili do remisu 13:13. Od tego momentu do końca już seta gra toczyła się praktycznie punkt za punkt (23:23 i 26:26). W końcówce emocji nie brakowało, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali kielczanie. Najpierw skutecznie ze środka zaatakował Masymilian Starzec, a chwilę później po bloku zaatakował Kosiba (28:26).

MVP: Maksymilian Starzec

Buskowianka Kielce – STS Olimpia Sulęcin 3:0
(25:22, 25:22, 28:26)