Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Blisko sensacji w Siedlcach

I liga M: Blisko sensacji w Siedlcach

W czwartek siedlczanie rywalizowali w III rundzie Pucharu Polski. KPS przegrał ze Ślepskiem Suwałki (0:3), który zrewanżował się za porażkę w lidze. Zaledwie 48 godzin później drużynę Witolda Chwastyniaka czekało kolejne trudne zadanie. Rywalem siedlczan była Stal Nysa, czyli jeden z faworytów I ligi. Było blisko sensacji.

O pierwszym secie KPS chciałby jak najszybciej zapomnieć. Zawodnicy Stali znakomicie zagrywali, dzięki czemu regularnie powiększali przewagę nad siedlczanami. Gospodarzom w tej części gry udało się zdobyć zaledwie 11 punktów.

Zdecydowanie lepiej było w kolejnych partiach. Siedlczanie podjęli walkę z wyżej notowanym rywalem. Szala zwycięstwa przechylała się to na stronę KPS-u, to Stali. W drugim secie goście nie wykorzystali piłki setowej, na dodatek przy stanie 26:25 popełnili błąd w ataku. W trzeciej części meczu więcej spokoju w końcówce zachowała już Stal i to oni wygrali 25:20. Nie do zatrzymania był szczególnie atakujący Łukasz Kaczorowski.

Od początku czwartego seta również dominowała Stal. W pewnym momencie prowadziła już 17:12 i pewnie zmierzała ku zdobyciu trzech punktów. Podopieczni Chwastyniaka grali jednak bardzo ambitnie. Odrobili straty do rywali i doprowadzili do piątego seta. Tam role się odwróciły. Najpierw górowali siedlczanie (10:5), a potem inicjatywę przejęli goście z Nysy (13:15). W zespole z Nysy wystąpiło kilku byłych graczy KPS-u: Dawid Bułkowski, Moustapha M’Baye czy Kamil Długosz.

KPS Siedlce – Stal Nysa 2:3
(11:25, 27:25, 20:25, 25:22, 13:15)