Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bielszczanie odprawili z kwitkiem Buskowiankę

I liga M: Bielszczanie odprawili z kwitkiem Buskowiankę

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała wykorzystali atut własnej hali, w której pokonali Buskowiankę Kielce. Kluczowa dla losów meczu była druga odsłona, w której goście wygrywali 24:22, a przegrali po walce na przewagi. Ostatecznie z Bielska-Białej wyjechali bez ani jednego ugranego seta.

Początek meczu był wyrównany, ale jako pierwsi inicjatywę przejęli gospodarze, którzy po zbiciu Jegora Suchackiego odskoczyli od rywali na dwa oczka. Nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo, bo autowe zbicie Olega Krikuna dało kielczanom remis. Z kolei blok pozwolił im wyjść na prowadzenie, ale przerwa na życzenie Pawła Gradowskiego na tyle zmobilizowała bielszczan, że szybko wrócili do dobrej gry, budując sobie kilkupunktową przewagę. Gości do walki próbował poderwać Sławomir Busch, ale Buskowianka zdołała jedynie zbliżyć się na 19:21. W końcówce swoje robił Krikun, który punktował zarówno na siatce, jak i w polu serwisowym, prowadząc BBTS do pewnej wygranej (25:21).

Druga odsłona zaczęła się od walki cios za cios, ale tym razem jako pierwsi pękli gospodarze. Ich błędy w połączeniu z asem serwisowym Buscha sprawiły, że to drużyna prowadzona przez Mateusza Grabdę zbudowała sobie trzy oczka nadwyżki. Chwilę później dołożyła szczelny blok, a w ataku przypomniał o sobie Mateusz Rećko. Z kolei bielszczanom nie pomagały ani czasy na życzenie szkoleniowca, ani zmiany w składzie. Dopiero przy zagrywce Jarosława Macionczyka gospodarze wrócili do gry. Przy stanie remisowym obie drużyny weszły w kluczową fazę seta. W niej asem popisał się Marcin Bachmatiuk, a po zbiciu Buscha Buskowianka miała piłki setowe (24:22). Jednak Suchacki odwrócił losy tego seta na stronę BBTS-u (26:24).

Od początku trzeciej odsłony obie drużyny walczyły cios za cios, ale powoli inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, którzy po zbiciu Bartosza Firszta odskoczyli od rywali na dwa oczka. Z biegiem czasu coraz skuteczniej prezentowali się na siatce, a po asie serwisowym Krikuna dystans dzielący oba zespoły zwiększył się do pięciu oczek. Kielczanie próbowali podjąć ryzyko na zagrywce, ale popełniali błędy. Z kolei po drugiej stronie siatki na środku przypomniał o sobie Sebastian Adamczyk, a BBTS kontrolował boiskowe wydarzenia. W końcówce z dobrej strony pokazał się w ataku Mikołaj Skotarek, a Mikołaj Sawicki dołożył asa serwisowego. Buskowianka nie miała już nic do powiedzenia, a w tej części spotkania została rozgromiona przez gospodarzy 14:25.

MVP: Jarosław Macionczyk

BBTS Bielsko-Biała – Buskowianka Kielce 3:0
(25:21, 26:24, 25:14)

BBTS: Macionczyk (5), Buniak (3), Piotrowski (4), Suchacki (12), Cedzyński (5), Krikun (13), Koziura (libero) oraz Marek (libero) Nowak, Sawicki (2), Firszt (3), Adamczyk (4), Skotarek i Oniszk
Buskowianka: Bachmatiuk (5), Busch (9), Kosiba (5), Rećko (11), Adamski (1), Woźnica (8), Kowalczyk (libero) oraz Jaskuła (libero), Godlewski (2), Pacholczak i Karakuła