Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bezradność Ślepska, pierwszy krok AGH do półfinału zrobiony

I liga M: Bezradność Ślepska, pierwszy krok AGH do półfinału zrobiony

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Ślepska Suwałki nie wykorzystali atutu własnego parkietu, w pierwszym meczu ćwierćfinałowym przegrywając u siebie 0:3 z AGH AZS Kraków. Podopieczni Andrzeja Kubackiego długimi fragmentami mecz mieli pod kontrolą, a gospodarze byli trochę bezradni. Szansę na rewanż mają już w niedzielę, kiedy zostanie rozegrany drugi pojedynek między tymi zespołami.

Początek spotkania był wyrównany, ale szybko inicjatywę na boisku zaczęli przejmować krakowianie. Duża w tym zasługa trudnych zagrywek Jana Fornala, a błędy w ataku Jana Lesiuka i Adriana Hunka spowodowały, że błyskawicznie dystans dzielący oba zespoły wzrósł do pięciu oczek. W kolejnych minutach gospodarze próbowali odrabiać straty, ale po kiwce Bartłomieja Mordyla wciąż ton boiskowym wydarzeniom nadawali przyjezdni. Szybko na zmianę w ataku zdecydował się Dimitrij Skoryj, ale AGH bez problemu kończyła swoje pierwsze akcje. Dopiero udana kontra Wojciecha Winnika i trudny serwis Mateusza Laskowskiego poderwały suwałczan do walki. W pewnym momencie zbliżyli się do rywali na trzy oczka, ale udane zagrania Arkadiusza Żakiety prowadziły gości do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce graczy Ślepska nie było już stać na żaden zryw, a podopieczni Andrzeja Kubackiego pewnie triumfowali 25:20.W pierwszych minutach drugiej odsłony walka toczyła się cios za cios, ale ponownie przy zagrywce Fornala zaczęła się ucieczka krakowian. Dołożyli oni szczelny blok, a chwilę później popisali się udaną kontrą, co dało im czteropunktową nadwyżkę nad przeciwnikami. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale pojedyncze udane zagrania Lesiuka czy Winnika to było zbyt mało, żeby podopieczni trenera Skoryja wrócili do gry. AGH miała wysoką skuteczność w pierwszej akcji, co pozwalało jej kontrolować boiskowe wydarzenia. Na dodatek udaną kontrę dołożył Mateusz Błasiak, a sytuacja Ślepska robiła się coraz trudniejsza. Wówczas Kacper Gonciarz próbował przenieść ciężar gry na środek, ale i tak krakowianie pewnie kroczyli do sukcesu w tej części spotkania. Gospodarzy do walki nie poderwała nawet podwójna zmiana, a dopiero autowe zbicie przyjezdnych spowodowało, że dystans dzielący oba zespoły zmalał do trzech oczek. W końcówce jednak suwałczanom przytrafiły się błędy zarówno w polu serwisowym, jak i w ofensywie, a goście triumfowali 25:21.

W trzeciej odsłonie podopieczni Andrzeja Kubackiego nie zamierzali zwalniać tempa. Szybko ponownie zaczęli przejmować inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Nieszczęście Ślepska zaczęło się od pomyłki w ataku Kamila Skrzypkowskiego. Chwilę później goście dołożyli szczelny blok i punktową zagrywkę, a dzięki temu wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie. Wówczas o czas poprosił Dimitrij Skoryj, ale pojedyncze udane zagrania Kevina Sasaka nie były w stanie poderwać suwałczan do walki. Dopiero przy zagrywce Lesiuka zbliżyli się oni do rywali na jeden punkt. Nie udało im się jednak ich przełamać, a udana kontra Fornala sprawiła, że ekipa z Małopolski ponownie zaczęła budować sobie przewagę. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać, a przy zagrywce Mateusza Laskowskiego zaczęli odrabiać straty, ale przeciwnicy punktowali środkiem i wciąż byli w nieco lepszym położeniu. Im bliżej końca seta, tym było więcej emocji. Posypały się nawet kartki, ale nie miały one wpływu na końcowe rozstrzygnięcie. W końcówce gospodarzom nie udało się już wrócić do meczu, a Sebastian Matula rozdzielał piłki nie tylko na skrzydła, ale też na środek, dzięki czemu AGH nie roztrwoniła prowadzenia, zwyciężając 25:21 i robiąc pierwszy krok ku awansowi do półfinału.

Ślepsk Suwałki – AGH AZS Kraków 0:3
(20:25, 21:25, 21:25)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla AGH

Zobacz również:
Wyniki play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved