Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bezradna Olimpia w Suwałkach

I liga M: Bezradna Olimpia w Suwałkach

Bez niespodzianki obyło się w Suwałkach, gdzie miejscowy Ślepsk szybko rozprawił się z Olimpią Sulęcin. Emocje były tylko w pierwszym secie, a dwa pozostałe toczyły się pod dyktando podopiecznych Mateusza Mielnika. Dzięki sobotniej wygranej przesunęli się oni do górnej części tabeli.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po zbiciu Kamila Skrzypkowskiego objęli trzypunktowe prowadzenie, ale goście szybko się podnieśli, a dzięki Mateuszowi Lindzie próbowali przejąć inicjatywę na boisku. Powstrzymał ich Patryk Szwaradzki, którego dwa asy serwisowe spowodowały, że to Ślepsk prowadził 11:7. To nie był jednak koniec emocji, bowiem pięknym za nadobne rywalom w polu serwisowym oddał Patryk Zarębski, a na świetlnej tablicy pojawił się remis. Dopiero dwa bloki Wojciecha Sieka dały suwałczanom możliwość spokojniejszej gry. W końcówce Olimpia nie odmieniła już losów premierowej odsłony, choć do walki próbował poderwać ją jeszcze Grzegorz Turek. Ostatecznie gospodarze wygrali pewnie 25:21.

Pierwsze minuty drugiego seta stały pod znakiem walki cios za cios. Jednak podopieczni Mateusza Mielnika zaczęli punktować blokiem, a dzięki Cezaremu Sapińskiemu odskoczyli od rywali na trzy oczka. Adrian Hunek próbował dać sulęcinianom sygnał do ataku, ale po błędnym zbiciu Macieja Kordysza tracili oni już cztery oczka do gospodarzy. Kolejne ich pomyłki odbierały im możliwość nawiązania walki, a pojedyncze udane zagrania Jakuba Lewandowskiego czy Tomasza Stolca to było zbyt mało. W szeregach Ślepska skuteczny był Szwaradzki, który prowadził gospodarzy do sukcesu. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dołożył Mateusz Laskowski, a suwalski blok praktycznie przypieczętował zwycięstwo Ślepska w tym secie (25:18).

W trzeciej odsłonie sulęcinianie nie znaleźli odpowiedniego rytmu gry. Po błędnym ataku Mateusza Lindy przegrywali już 2:5. Chwilę później asa serwisowego dołożył Jakub Rohnka, a niedokładne rozegrania Konrada Woronieckiego podcinały skrzydła przyjezdnym. Na dodatek punktową zagrywką poczęstował ich Sapiński, a sytuacja Ślepska robiła się coraz lepsza. Linda próbował jeszcze poprawić wynik Olimpii, ale gospodarze dyktowali warunki gry. Przy zagrywce Sieka uciekli rywalom już na dziesięć oczek. Bezradni przyjezdni próbowali jeszcze odgryzać się atakami Koniecznego i Lindy, ale Laskowski na spółkę z Sapińskim poprowadzili suwałczan do pewnej wygranej (25:14).

Ślepsk Suwałki – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:21, 25:18, 25:14)