Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bez niespodzianki we Wrześni

I liga M: Bez niespodzianki we Wrześni

Nierówne spotkanie mieli okazję oglądać kibice zgromadzeni w hali we Wrześni. KPS Kielce zaprezentował bardzo dobrą grę, jednak wystarczyło to jedynie do wygrania pierwszego seta. W dwóch kolejnych podopieczni trenera Grabdy nie odpuszczali, jednak końcówki należały do gospodarzy. Jedynie czwartą odsłonę siatkarze z Wrześni kontrolowali niemal od początku i wygrali ją do 19. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Adama Lorenca.

Mecz rozpoczął się od ostrej wymiany ciosów w ataku. Szybko w szeregach kielczan zaczęły pojawiać się błędy, co pomogło gospodarzom odskoczyć. Gdy asa dołożył Mateusz Jóźwik, było już 7:4 dla Krispolu. Podopieczni Mariana Kardasa grali konsekwentnie, choć również w ich szeregach zdarzały się pomyłki. Dobra gra blokiem KPS-u pozwoliła im doprowadzić do wyrównania (13:13). Gdy z przechodzącej piłki zaatakował Adam Woźnica, o czas poprosił trener Kardas (13:14). Problemy z przyjęciem zagrywek Maksymiliana Starca trwały. Po asie tego zawodnika w Krispolu nastąpiła podwójna zmiana, po której środkowy kielczan pomylił się (14:16). Przyjezdni poszli za ciosem, zdobywali punkty seriami, a gdy wykorzystali kolejny kontratak, drugi raz grę przerwał Marian Kardas (14:19). Wrześnianie nie potrafili wrócić do dobrej gry. Atak po skosie Sławomira Buscha i nieudane zagranie Lorenca dały ostatnie punkty kielczanom (17:25).

Otwarcie drugiej odsłony było zacięte. Pewniej na siatce prezentowali się jednak przyjezdni i to oni szybko wyszli na prowadzenie 7:5. Krispol wciąż miał problemy z przyjęciem. Mimo starań w ataku gospodarze nie potrafili przełamać rywali (10:12). Dopiero atutowy atak Jakuba Szymańskiego sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis (12:12). Gdy w kolejnej akcji kontratak wykorzystał Jóźwik, o czas poprosił trener Grabda. W szeregach kielczan dobrze funkcjonowała gra przez środek. Trwała zacięta walka, żadna z drużyn nie odpuszczała. W dalszej fazie seta kielczanie zaczęli się mylić, co wykorzystywali gospodarze. Gdy wrześnianie odskoczyli na trzy punkty, o przerwę poprosił szkoleniowiec KPS-u (20:17). Efektowny kontratak Jóźwika dał serię piłek setowych gospodarzom, a autowa zagrywka Michała Godlewskiego zamknęła seta.

Dwie pierwsze dwie akcje należały do kielczan, dopiero atak Filipa Frankowskiego dał punkt Krispolowi. Gospodarze odskoczyli co prawda na 8:5, ale po szczęśliwym ataku Adama Woźnicy było już 10:10. Chociaż gra przyjezdnych była bardziej urozmaicona, przez co trudniej było ustawić blok, na prowadzenie ponownie wysforowali się gospodarze (13:10). KPS nie miał zamiaru odpuszczać, szybko ponownie doprowadził do wyrównania, co skłoniło trenera Kardasa do wykorzystania czasu (14:14). Po interwencji szkoleniowca gospodarze zdobyli trzy punkty z rzędu. Trener Grabda sięgnął po podwójną zmianę. Wrześnianie wciąż grali falami (20:17, 21:19). Efektowny atak Woźnicy dał kolejny remis (21:21). Decydujące akcje toczyły się punkt za punkt. Chociaż po ataku po bloku w aut Jóźwika gospodarze mieli piłkę setową, w kolejnej akcji w siatkę zagrał Zawalski. Dopiero zagranie Adama Lorenca skończyło seta.

Atak po bloku Mateusza Zawalskiego rozpoczął czwartą odsłonę. W szeregach kielczan wciąż skutecznie punktował Michał Godlewski. Gra wrześnian nie była pozbawiona pomyłek (7:7). Dopiero po mocnych zagrywkach Zawalskiego gospodarze odskoczyli na trzy punkty. As środkowego skłonił trenera Grabdę do zmiany przyjmujących – na boisko wszedł Kosiba, po czym szkoleniowiec KPS-u poprosił o czas (13:10). Coraz pewniej atakował Lorenc. Gra gospodarzy rozpędziła się, a przewaga stopniowo powiększała się (18:13). W końcówce nie mylił się Frankowski, skuteczne ataki dołożył również Zawalski (22:16). Kielczanie starali się jeszcze walczyć, jednak dystans był zbyt wyraźny. Zagrywka w siatkę Kamila Kosiby i autowy atak Godlewskiego dały ostatnie punkty wrześnianom.

MVP: Adam Lorenc

APP Krispol Września – KPS Kielce 3:1
(17:25, 25:21, 26:24, 25:19)

Krispol: Frankowski, Lipiński, Wierzbicki, Zawalski, Kaźmierczak, Jóźwik, Kuś (libero) oraz Troczyński i Lorenc
KPS: Adamski, Godlewski, Busch, Szymański, Woźnica, Starzec, Jaskuła (libero) oraz Pacholczak, Rećko, Karakuła i Kosiba