Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bez niespodzianki w Tomaszowie Mazowieckim

I liga M: Bez niespodzianki w Tomaszowie Mazowieckim

Lechia Tomaszów Mazowiecki odniosła 21. zwycięstwo w tym sezonie. Tomaszowianie we własnej hali pokonali AZS AGH Kraków. Mecz był bardzo nierówny. W pierwszym secie dopiero w końcówce przyjezdni skutecznie postawili się gospodarzom, broniąc serię piłek setowych. Druga odsłona to totalna dominacja lechistów. Większość trzeciego seta kontrolowali goście, jednak w końcówce lepiej zaprezentowali się podopieczni trenera Rebzdy, którzy wygrali 3:0. Drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego czeka teraz na przeciwnika w play-off. AGH w play-out zagra z Olimpią Sulęcin.

Od początku meczu krakowianie nie ustrzegli się błędów. Tomaszowianie górowali na siatce (5:3). Gdy gospodarze obili blok krakowian, o czas poprosił trener Kubacki (8:5). Gra nie miała większego tempa, w kolejnych akcjach obie drużyny myliły się w ataku (9:8). AGH miało problem z przebiciem się przez blok, przyjezdni nie radzili sobie w asekuracji. Gdy zatrzymany został atak Adama Smolarczyka, drugi raz interweniował szkoleniowiec zespołu z Krakowa (13:10). Nierówno grał Wiktor Musiał, jednak lechiści pozostawali na prowadzeniu (15:13). Gospodarze dobrze grali w obronie, wykorzystując kolejne kontrataki. W końcówce lechiści zaliczyli serię przy zagrywkach Krzysztofa Pigłowskiego (22:15). Pojedyncze ataki Daniela Gąsiora na niewiele się zdały. Nieudane przyjęcie zagrywki Pawła Rusina dało serię piłek setowych gospodarzom (24:16). Dobre zagranie Konrada Stajera pozwoliło obronić pierwszą z nich. Krakowianie nie poddawali się, nie brakowało ciekawych akcji. Przy stanie 24:19 interweniował trener Rebzda. Po przerwie asa dołożył Gąsior. Atakujący nie zwalniał ręki, a dystans topniał, dlatego drugi raz czas wykorzystał szkoleniowiec Lechii. Dopiero atak Adama Miniaka przez środek zamknął seta.

Drugą odsłonę od serii udanych zagrań rozpoczęli gospodarze, przy stanie 4:0 pierwszy raz o czas poprosił trener Kubacki. Tomaszowianom dopisywało szczęście. Goście nie radzili sobie z przyjęciem zagrywek Pigłowskiego (7:0). Dopiero błąd rozgrywającego pozwolił zrobić przejście AGH (8:1). Krakowianie byli zupełnie bezradni. Gospodarze punktowali raz za razem, po asie Kamila Gutkowskiego prowadzili już 15:4. Przyjezdni nie radzili sobie w asekuracji, wciąż mieli problemy z odbiorem zagrywki (18:6). W końcówce trener Rebzda sięgnął po zmiany – weszli Sobolewski, Lechowski i Rebzda. Gospodarzom zdarzały się błędy, jednak nie miało to większego wpływu na wynik. Jednostronnego seta zakończyło zagranie przez środek Przemysława Tomy.

W trzecią partię goście weszli z nową energią, po ataku Smolarczyka prowadzili 3:1, jednak gospodarze szybko wyrównali (3:4). Gra krakowian napędzała się, skutecznie piłki rozdzielał Karol Jankiewicz. Mocny atak po bloku w aut Mateusza Błasiaka dał AGH prowadzenie 9:5. Tomaszowianie psuli kolejne zagrywki. Z akcji na akcję gospodarze zaczęli wracać do dyspozycji z poprzednich setów, a dystans topniał. Interwencja trenera Kubackiego nie pomogła krakowianom, którzy mieli problemy z przyjęciem zagrywek Pawła Rusina. Po asie przyjmującego na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Po zrobieniu przejścia przyjmujących nękał zagrywką Gąsior, a czas wykorzystał trener Rebzda (11:13). W kolejnych akcjach toczyła się wyrównana, choć niepozbawiona błędów gra (15:16). Gdy wydawało się, że Lechia odrobi straty, w jej szeregach zaczęły mnożyć się pomyłki (15:19). Krakowianie nie utrzymali równej dyspozycji, gdy ich przewaga stopniała do dwóch oczek, o czas poprosił trener Kubacki. Po nieudanej obronie AGH na tablicy wyników pojawił się remis (20:20). Seria przy celnych zagrywkach Rusina trwała, a zakończył ją dopiero mocny atak Gąsiora (22:21). AGH nie zdołało powrócić na prowadzenie, ostatnie punkty w tym meczu padły po atakach Musiała i Rusina.

MVP: Paweł Rusin

Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS AGH Kraków 3:0
(25:22, 25:12, 25:23)

Lechia: Musiał (14), Pigłowski (2), Rusin (19), Gutkowski (8), Toma (3), Miniak (9), Mihułka (libero) oraz Lechowski, Sobolewski (3), Rebzda (libero) i Janus (1)
AGH: Stajer (3), Błasiak (2), Gąsior (15), Dudziński (4), Smolarczyk (9), Jankiewicz (1), Stąsiek (libero) oraz Kącki, Janusz i Biniek (libero)