Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bez niespodzianki w Suwałkach, kolejna porażka AZS-u

I liga M: Bez niespodzianki w Suwałkach, kolejna porażka AZS-u

Szybko po przegranej z BBTS-em zrehabilitowali się siatkarze Ślepska Suwałki, którzy w meczu inaugurującym zmagania w dziesiątej kolejce pokonali przed własną publicznością Tauron AZS Częstochowa. Tylko w pierwszym secie były emocje, dwa pozostałe toczyły się pod dyktando gospodarzy.

Początek meczu należał do suwałczan, którzy szybko uzyskali trzypunktowe prowadzenie. Wprawdzie as serwisowy Aleksandara Nedeljkovicia dał częstochowianom remis, ale punktowa zagrywka Kacpra Gonciarza i seria bloków spowodowała, że inicjatywę na boisku ponownie przejęli gospodarze (10:6). Z biegiem czasu przyjezdni zaczęli wracać do gry. Do walki poderwał ich duet Mateusz Piotrowski/Sławomir Stolc, dzięki któremu akademicy odrobili straty. W kolejnych minutach trwało siatkarskie przeciąganie liny, ale po udanej kontrze Dawida Murka to podopieczni Sinana Tanika zaczęli wysuwać się na prowadzenie. Po autowym zbiciu Wojciecha Winnika goście prowadzili już 23:20, lecz seria szczelnych bloków Ślepska pozwoliła mu doprowadzić do walki na przewagi. W niej Winnik przechylił szalę zwycięstwa na stronę graczy znad Czarnej Hańczy (27:25).

W pierwszej fazie drugiej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb. Przyjezdni próbowali nawet przejąć inicjatywę na boisku, ale trzy asy serwisowe Cezarego Sapińskiego sprawiły, że to podopieczni Mateusza Mielnika zaczęli dyktować warunki gry. Do walki rywali próbował poderwać Piotrowski, lecz punktowa zagrywka Łukasza Rudzewicza pozwalała kontrolować suwałczanom sytuację na boisku. W pewnym momencie mieli już sześć oczek przewagi, ale ich błędy pozwoliły częstochowianom prawie całkowicie odrobić straty (16:17). Ale nie udało im się przejąć inicjatywy na boisku. W końcówce kluczowe okazały się trudne zagrywki Kamila Skrzypkowskiego oraz dobra postawa na siatce Jewgienija Kapajewa, co przełożyło się na triumf gospodarzy 25:20.

W trzeciej odsłonie gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Szybko zatrzymali rywali blokiem, a dwa asy serwisowe Kapajewa pozwoliły im odskoczyć od rywali na cztery oczka. W kolejnych minutach częstochowianie psuli sporo zagrywek, a udane zbicia Skrzypkowskiego powodowały, że suwałczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Pojedyncze udane zagrania Stolca nie były w stanie poderwać akademików do walki, tym bardziej że w dalszym ciągu popełniali sporo błędów. Na dodatek swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Kacper Gonciarz, a sytuacja przyjezdnych robiła się coraz trudniejsza. W końcówce asa serwisowego dołożył jeszcze Sapiński, a błędy gości przypieczętowały pewną wygraną podopiecznych trenera Mielnika (25:17).

MVP: Jewgienij Kapajew

Ślepsk Suwałki – Tauron AZS Częstochowa 3:0
(27:25, 25:20, 25:17)