Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Beniaminek nie zrewanżował się Stali

I liga M: Beniaminek nie zrewanżował się Stali

Stal Nysa w środę rozegrała zaległe spotkanie 19. kolejki I ligi mężczyzn. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha podejmowali MCKiS Jaworzno. Beniaminek walczył z gospodarzami w pierwszych dwóch setach, ale oba padły łupem Stali. Trzecia partia to totalna dominacja siatkarzy z Nysy, którzy triumfowali 25:11. Nagroda MVP powędrowała do Łukasza Kaczorowskiego.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy po skutecznym bloku prowadzili 3:0. Dobrze funkcjonował blok Stali, po kolejnym zatrzymanym ataku gości o czas poprosił trener Łoziński (7:2). Po przerwie skutecznie zaatakował Rafał Pawlak. Gospodarze zaczęli popełniać błędy a atakujący nadziewali się na blok rywali, dlatego szybko interweniować musiał Krzysztof Stelmach (7:6). Po czasie seria trwała, dopiero atak Macieja Zajdera pozwolił zrobić przejście (8:7). Z czasem skuteczne ataki Łukasza Kaczorowskiego pozwoliły gospodarzom na nowo zbudować przewagę (12:9). Seria trwała, po zagraniu Bartosza Bućko drugi raz grę przerwał szkoleniowiec MCKiS-u (14:9). Dopiero autowa zagrywka gospodarzy pozwoliła jaworznianom wyjść z niewygodnego ustawienia. Goście punktowali głównie blokiem. Skuteczności nie tracili środkowy Stali, dobrze punktował Sławomir Stolc. As Zajdera przypieczętował zwycięstwo gospodarzy w pierwszym secie (25:17).

Początek drugiej odsłony ponownie należał do gospodarzy, po ataku w antenkę Pawlaka Stal prowadziła 6:3. Również tym razem przyjezdni stopniowo niwelowali dystans, z czasem doprowadzając do wyrównania (8:8). Siatkarze z Nysy nie ustrzegli się prostych błędów, gdy MCKiS wyszedł na prowadzenie 10:9 o czas poprosił trener Stelmach. Kolejne akcje toczyły się punkt za punkt, ze zmiennym szczęściem punktował Stolc, zaś po drugiej stronie siatki coraz pewniej atakował Pawlak. Dopiero w dalszej fazie seta inicjatywę ponownie zaczęli przejmować gospodarze, po ich udanym kontrataku o czas poprosił szkoleniowiec gości (19:16). Po przerwie przyjezdni zaczęli ponownie odrabiać straty a gdy na tablicy wyników pojawił się remis drugi czas wykorzystał Krzysztof Stelmach (19:19). Po nim jaworznianie popełnili błąd. Skuteczny atak Moustaphy M’Baye i blok Kaczorowskiego dały ponownie prowadzenie Stali i drugi raz grę przerwał trener Łoziński (22:20). Również tym razem po interwencji szkoleniowca MCKiS odrobił straty. Beniaminkowi nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Od stanu 22:22 punktowali już tylko gospodarze, którzy ostatnie oczko zdobyli blokiem.

Przy zagrywce Patryka Szczurka w trzecim secie Stal wysforowała się na prowadzenie 3:1. Chociaż goście szybko doprowadzili do remisu 3:3, równie łatwo gospodarze ponownie odskoczyli. Po zagraniu po bloku w aut Stolca było już 7:3. Chociaż przyjezdnym udało się wyjść z tego ustawienia, siatkarze z Nysy szybko ponownie zaliczyli efektowną serię, tym razem przy zagrywkach M’Baye (12:4). Goście nie mieli argumentów, by skutecznie postawić się przeciwnikom, kolejne roszady w składzie nie pomagały. Jaworznianie mieli problemy z przyjęciem, po dwóch asach Kaczorowskiego było już 15:5. Przy wyraźnej przewadze trener Stelmach zdecydował się na zmiany – za Kaczorowskiego i Szczurka weszli Matula i Owczarz. Po skutecznym ataku Bućko został zastąpiony Bułkowskim (18:6). Stali zdarzały się błędy, ale nie miało to większego wpływu na wynik (21:9). W końcówce przyjezdni zdobyli jeszcze kilka punktów. Po ataku Łukasza Owczarza gospodarze mieli serię piłek meczowych a wykorzystali już pierwszą z nich (25:11).

MVP: Łukasz Kaczorowski

Stal Nysa – MCKiS Jaworzno 3:0
(25:17, 25:22, 25:11)

Stal: Zajder (6), Kaczorowski (18), Stolc (10), Bućko (7), M’Baye (5), Szczurek (3), Czunkiewicz (libero) oraz Nożewski, Owczarz (3), Mucha, Bułkowski (1), Matula i Ochrymczuk (libero)
MCKiS: Pawlak (10), Grzegolec (2), Dębski (9), Schmidt (3), Pietras (4), Magnuszewski (1), Zieliński (libero) oraz Pizuński (1), Wojtaszkiewicz (1), Żeliński, Czubiński (1), Bartecki (1) i Gepfert (libero)