Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Beniaminek z Lublina wygrał przed własną publicznością

I liga M: Beniaminek z Lublina wygrał przed własną publicznością

Pierwsze zwycięstwo we własnej hali odniósł beniaminek z Lublina. Chociaż siatkarze LUK Politechniki Lublin przegrali pierwszego seta z Exact Systems Norwidem Częstochowa, w trzech kolejnych byli drużyną wyraźnie lepszą. Nagroda MVP powędrowała do rozgrywającego Kamila Durskiego.

Pierwsza partia meczu rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia gospodarzy 2:0. Goście szybko odrobili straty, a dzięki dobrej grze na siatce i skutecznym kontratakom Mateusza Piotrowskiego objęli prowadzenie 10:7. Lublinianie zniwelowali stratę do dwóch oczek 11:13, a następnie częstochowianie ponownie odskoczyli na kilka punktów 16:11. Tej straty LUK Politechnika nie zdołała już odrobić. Goście do końca kontrolowali grę 20:14. Na skrzydle świetnie spisywał się Kamil Kosiba, a na środku Wiktor Rajsner oraz Mateusz Siwicki. Pojedyncze ataki Damiana Wierzbickiego oraz Pawła Rusina to było trochę za mało, aby nawiązać równą walkę. Premierową odsłonę meczu Norwid wygrał pewnie 25:17.

Podopieczni Macieja Kołodziejczyka podrażnieni porażką, szybko wyciągnęli wnioski z przegranej w partii otwierającej spotkanie. Seta numer zaczęli od prowadzenia 4:1 i 6:2. Zawodnicy z Częstochowy w tym fragmencie gry zaczęli mieć problemy z dokładnym przyjęciem. Przerwa na żądanie trenera Tomasza Wasilkowskiego pozwoliła gościom na chwilę uspokoić swoją grę 4:7. W dalszej części siatkarze z Lublina zaczęli dominować na parkiecie w każdym elemencie 10:4 i 12:5. Ręki w ataku nie zwalniał Rusin. W polu serwisowym dobrze spisywał się także Sławomir Stolc. Zespół beniaminka bardzo małym nakładem sił wygrali tę partię 25:10, doprowadzając do remisu w tym spotkaniu.

Kolejny set zaczął się od prowadzenia drużyny Exact Systems Norwid 3:1. Gospodarze wspierani głośnym dopingiem swoich kibiców szybko odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie 12:10 i 17:13. Zawodnicy LUK Politechniki utrzymywali bardzo dobrą skuteczność w ataku, m.in. Rusin, Wierzbicki i Stolc. Trzecią partię wygrali pewnie 25:19 i tylko set dzielił ich od drugiego zwycięstwa z rzędu w sezonie 2019/2020.

Czwarta część meczu rozpoczęła się od równej gry obu ekip 2:3. Następnie udane kontrataki pozwoliły drużynie beniaminka odskoczyć na kilka oczek 11:7 i 12:9. Gra częstochowian „posypała się” w każdym aspekcie. Mieli bardzo duże problemy z wyprowadzeniem dobrej akcji 12:19. Za to lublinianom wychodziło niemal każde zagranie 20:12. Gospodarze nie pozwolili gościom już zdobyć żadnego oczka. Tę partię wygrali pewnie 25:12 i dopisali do swojego konta kolejny komplet punktów. To drugie zwycięstwo z rzędu LUK Politechniki Lublin.

MVP: Kamil Durski

LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1
(17:25, 25:10, 25:19, 25:12)

Politechnika: Durski (2), Szaniawski (8), Rusin (16), Wierzbicki (19), Stolc (16), Sterna (8), Cabaj (libero) oraz Seliga, Pałka, Goss (2) i Zrajkowski
Norwid: Rajsner (4), Kosiba (10) Siwicki (7), Kogut (10), Adamski, Piotrowski (11), Kryś (libero) oraz Usowicz (5), Busch, Kraś, Ślósarz, Franczak i Druzgała (libero)