Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Beniaminek z Jaworzna zakończył sezon na 9. miejscu

I liga M: Beniaminek z Jaworzna zakończył sezon na 9. miejscu

Grająca z libero w roli rozgrywającego Buskowianka Kielce w drugim meczu rywalizacji o 9. miejsce postawiła się MCKiS-owi Jaworzno. W spotkaniu nie brakowało błędów i zaciętej gry. Ostatecznie jednak kielczanie wygrali tylko drugiego seta, w którym długo walczyli na przewagi – partia padła łupem gości 31:29. W trzech pozostałych triumfował beniaminek i to on zakończył sezon na 9. miejscu.

Piotr Adamski ze względu na uraz barku nie mógł wystąpić w meczu. Z konieczności na rozegraniu zagrał nominalny libero – Grzegorz Kowalczyk. Z wysokiego c ten pojedynek rozpoczęli gospodarze, przyjezdni mieli problem ze skończeniem ataku. Dopiero Michał Godlewski przerwał niemoc kielczan, którzy przegrywali 1:9. Obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów, na prowadzeniu pozostawał MCKiS (12:7). Gra nie stała na zbyt wysokim poziomie. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Goście często posyłali piłki w aut. Siatkarze z Kielc zdołali obronić pierwszą piłkę setową, ale w kolejnej akcji pomylili się w polu zagrywki, przez co przegrali do 16.

Mimo wyraźnej porażki w inauguracyjnej odsłonie kielczanie z nową energią weszli w drugą partię, szybko po autowej zagrywce Żelińskiego odskakując na 8:5. Dobrze na środku radził sobie Karol Duda, co pozwoliło Buskowiance powiększyć dystans do pięciu oczek – 10:5. Gospodarze nie mieli zamiaru odpuszczać, w środkowej fazie seta jaworznianie złapali kontakt punktowy (14:15). Nie poszli jednak za ciosem. Dobrą passę rywali zakończył atakiem z lewego skrzydła Godlewski. W kolejnych akcjach jaworznianie popełnili serię błędów (14:18). Buskowiance również zdarzało się nie kończyć swoich zagrań, po bloku na Pacholczaku dystans ponownie stopniał do jednego oczka, a serię gospodarzy przerwał dopiero błąd w polu zagrywki Karola Borończyka (20:21). W decydującym momencie Tomasz Pizuński dał wyrównanie (22:22). W końcówce nie brakowało emocji. Ostatecznie po długiej walce na przewagi lepsi okazali się przyjezdni, triumfując 31:29.

Od początku trzeciej partii nie brakowało skutecznych akcji, w ataku nie mylił się Rafał Pawlak, po drugiej stronie siatki skutecznie blok ustawiał Maksymilian Starzec (4:4, 4:6). Raz za razem celnie uderzał Michał Godlewski. Z czasem dystans powiększał się, gdy z drugiej piłki zapunktował Grzegorz Kowalczyk Buskowianka odskoczyła na 15:10. Mimo starań Tomasza Pizuńskiego to goście pozostawali na prowadzeniu (16:18). Dopiero dwa dobre zagrania Karola Borończyka dały kontakt punktowy MCKiS-owi, a o czas poprosił trener Grabda (18:19). W kolejnej akcji zablokowany został Pacholczak, passę jaworznian zakończył dopiero skutecznym atakiem kielecki przyjmujący (19:20). Chociaż Buskowianka ponownie wyszła na dwupunktowe prowadzenie, szybko je straciła (22:22). Od tego momentu tempo dyktowali gospodarze. Decydujące punkty padły po błędach przyjezdnych.

W czwartym secie jaworznianie poszli za ciosem, po stronie gości nie brakowało błędów. Od pierwszych akcji tej odsłony trener Łoziński wrócił do zawodników, którzy większość sezonu stanowili trzon wyjściowego ustawienia MCKiS-u, na boisku pojawili się Mariusz Magnuszewski, Bartosz Schmidt, Jakub Grzegolec i Bartosz Zieliński. Seria bloków Buskowianki pozwoliła zniwelować straty (11:11). W kolejnych akcjach drużyny toczyły wyrównaną walkę. Skutecznie atakował Kamil Kosiba, po drugiej stronie obok Pizuńskiego dobrze punktował Borończyk. Nie brakowało błędów w polu zagrywki. Z czasem stopniowo na prowadzenie zaczęli wychodzić siatkarze MCKiS-u. Gospodarze rozpędzali się, a dystans powiększał się. Chociaż podopieczni trenera Mateusza Grabdy obronili dwie piłki setowe, nie udało im się odwrócić losów rywalizacji. Skuteczny atak przypieczętował zwycięstwo MCKiS-u. Tym samym to podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego zakończyli rozgrywki na 9. miejscu, natomiast kielczanie na 10.

MCKiS Jaworzno – Buskowianka Kielce 3:1
(25:16, 29:31, 25:22, 25:20)

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2:0 dla MCKiS-u

MCKiS: Pawlak (5), Pizuński (25), Wojtaszkiewicz (1), Żeliński (1), Czubiński (4), Pietras (9),Gepfert (libero) oraz Bartecki (2), Borończyk (12), Grzegolec (3), Zieliński (libero), Schmidt (2) i Magnuszewski (1)
Buskowianka: Kowalczyk (3), Kosiba (11), Godlewski (13), Duda (4), Starzec (12), Pacholczak (11), Jaskuła (libero) oraz Szymański (1)