Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Beniaminek bez szans w Siedlcach

I liga M: Beniaminek bez szans w Siedlcach

Beniaminek I ligi mężczyzn, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, na inaugurację rozgrywek w sezonie 2017/2018 nie był w stanie przeciwstawić się brązowemu medaliście poprzednich rozgrywek. KPS Siedlce zdominował rywala głównie w polu zagrywki i ataku, wygrywając pewnie 3:0.

Spotkanie między innymi od udanego ataku rozpoczął Jakub Urbanowicz, ale asa serwisowego na konto Lechii dołożył chociażby Bartłomiej Neroj. Siedlczanie jednak byli stroną przeważającą, dominowali na boisku zwłaszcza w ataku i na zagrywce. Udane zbicia Gontarewicza, Szczygielskiego czy Urbanowicza pozwoliły KPS-owi jeszcze powiększyć prowadzenie. Do tego doszły także zagrywki Macieja Polańskiego i ataki Adama Sobolewskiego i Karola Szczygielskiego czy Jakuba Urbanowicza.

W drugim secie na początku udanie atakował Gutkowski. Jednak po chwili w polu zagrywki znakomicie spisał się Krzysztof Gibek, dokładając na konto KPS-u dwa asy serwisowe, a dodatkowo atakowali Szczygielski, Zrajkowski i Urbanowicz. Zagrywką odpowiedział także Gutkowski, a kilka chwil później po błędach w ataku Urbanowicza i Sobolewskiego różnica stopniała. Do tego doszły także ataki Wiktora Musiała. Sprawy w swoje ręce wziął jednak Gibek, do udanego ataku dokładając kolejnego asa serwisowego, atakiem zapunktował także Adam Sobolewski. Po stronie Lechii aktywni w ataku byli Musiał i Miniak, ale pozwoliło im to jedynie zbliżyć się do rywali. Jednak tylko na krótko, bo po asie serwisowym Polańskiego, autowym ataku Gutkowskiego i zbiciu Gibka różnica znów wzrosła. Lechia się jednak nie poddawała, Gutkowski zaatakował skutecznie dwa razy, a w ataku pomylili się siatkarze KPS-u. Po między innymi ataku Adama Sobolewskiego w meczu było 2:0.Gospodarze z impetem weszli w seta trzeciego, zagrywką punktowali chociażby Gibek i Szczygielski, a w ataku nie zawodził Jakub Urbanowicz. Do tego mnóstwo własnych błędów popełniali także siatkarze Lechii. Kolejne oczka w ataku dokładali Gibek i Sobolewski, przybliżając swój zespół do wygranej. Po stronie przeciwnej dwoił się i troił Wiktor Musiał, ale to nie wystarczało. Ekipa KPS-u okazała się lepsza głównie w polu zagrywki, notując w całym meczu 10 asów serwisowych przy trzech asach rywali. Siedlczanie dominowali także w ataku, notując w tym elemencie 58-procentową skuteczność (41 zdobytych punktów) przy 42 proc. efektywności u rywali (30 punktów).

KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Maz. 3:0
(25:18, 25:21, 25:17)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved