Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Beniaminek bez seta w Nysie

I liga M: Beniaminek bez seta w Nysie

Na inaugurację drugiej kolejki Krispol I ligi obyło się bez niespodzianki. Mimo że siatkarze LUK Politechniki Lublin ambitnie walczyli w Nysie, to nie urwali żadnego seta miejscowej Stali. Dzięki drugiej wygranej podopieczni Krzysztofa Stelmacha umocnili się na pozycji lidera, a beniaminek musi czekać na pierwszą wygraną.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Obie drużyny miały dobre przyjęcie, co pozwalało Patrykowi Szczurkowi oraz Bartoszowi Zrajkowskiemu prowadzić kombinacyjną grę. Dopiero udana kontra Łukasza Łapszyńskiego sprawiła, że to gospodarze zaczęli przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Skuteczną kiwkę dołożył Szczurek, a kontrę Bartosz Krzysiek. Przyjezdni popełniali sporo błędów w polu serwisowym, a pojedyncze dobre zbicia Damiana Wierzbickiego nie poderwały ich do walki. Akademicy z Nysy dołożyli szczelny blok, zbliżając się do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce przy zagrywce Romana Oronia beniaminek nieco zmniejszył straty, ale i tak przegrał dość wyraźnie (20:25).

W pierwszej fazie drugiej partii obie drużyny szły łeb w łeb. W zespole gości wyróżniał się Wierzbicki, a po drugiej stronie siatki gra rozkładała się na większą liczbę zawodników. dopiero udana kontra Łapszyńskiego dała Stali dwa oczka przewagi. Nie cieszyła się z niej zbyt długo, bo as serwisowy Radosława Sterny pozwolił lublinianom wrócić do gry. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu. Po skutecznej kontrze Pawła Rusina goście mieli nawet jednopunktowe prowadzenie, ale w kluczowych momentach zostali zatrzymani blokiem, a mocne zbicie Bartosza Bućko dało nyskim siatkarzom prowadzenie 22:20. W końcówce przyjezdni popsuli ważną zagrywkę, a mądry atak Krzyśka przypieczętował zwycięstwo ekipy z Opolszczyzny (25:22).

Początek trzeciego seta nie różnił się niczym od tego, co działo się we wcześniejszych odsłonach. Walka bowiem toczyła się cios za cios, ale znowu jako pierwsi na prowadzenie zaczęli wysuwać się gospodarze. Wprawdzie przy zagrywce Wierzbickiego lublinianie doprowadzili do remisu, ale w środkowej fazie seta zostali zablokowani, a kontra Bućko powiększyła dystans między oboma zespołami do trzech oczek. Paweł Rusin próbował poderwać do boju przyjezdnych, ale wciąż w lepszej sytuacji była Stal. Przy zagrywce Sławomira Stolca beniaminek zbliżył się do przeciwników na dwa oczka (20:22), ale na więcej nie było go stać. W końcówce popełniał błędy, a udana kontra Krzyśka przypieczętowała drugą wygraną wicemistrza I ligi w tym sezonie (25:21).

MVP: Bartosz Krzysiek

Stal Nysa – LUK Politechnika Lublin 3:0
(25:20, 25:22, 25:21)

Stal: Bućko (11), M’Baye (2), Krzysiek (17), Schamlewski (5), Szczurek (4), Łapszyński (10), Czunkiewicz (libero)
Politechnika: Zrajkowski (1), Sterna (5), Stolc (9), Wierzbicki (11), Rusin (10), Oroń (5), Cabaj (libero) oraz Durski, Szaniawski (2) i Goss (1)