Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS podbił Suwałki, komplet oczek bielszczan

I liga M: BBTS podbił Suwałki, komplet oczek bielszczan

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała są ostatnio na fali. Po wygranej ze Stalą poszli za ciosem i w kolejnym meczu pokonali na wyjeździe Ślepska Suwałki. Gospodarze tylko w trzeciej odsłonie potrafili zatrzymać przyjezdnych, ale to było za mało, by podnieść z parkietu jakiekolwiek punkty.

Początek meczu należał do Ślepska, który po zbiciu ze środka Wojciecha Sieka odskoczył od rywali na dwa oczka. Ci jednak szybko wrócili do gry, bo po autowym ataku Patryka Szwaradzkiego doprowadzili do remisu. W kolejnych minutach dobrze w ataku spisywał się Fiedor Suchacki, a na środku Bartosz Buniak, dzięki czemu goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Psuli jednak mnóstwo zagrywek, przez co wciąż w grze byli suwałczanie. Dopiero seria trudnych zagrywek Olega Krikuna w połączeniu z błędami w ofensywie Szwaradzkiego sprawiły, że dystans dzielący oba zespoły zwiększył się do pięciu oczek. Na dodatek błąd popełnił Wojciech Winnik, a po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania był Suchacki, który prowadził BBTS do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce gospodarze zerwali się jeszcze do walki, ale jeden as serwisowy Cezarego Sapińskiego niewiele zmienił. Ostatecznie dzięki blokowi bielszczanie triumfowali 25:22.

W pierwszej fazie drugiej partii oba zespoły szły łeb w łeb, ale ponownie jako pierwsi inicjatywę na boisku zaczęli przejmować podopieczni Pawła Gradowskiego. Po udanej kontrze Suchackiego i błędzie rywali odskoczyli od nich na trzy oczka. Wprawdzie Winnik próbował poderwać Ślepska do walki, ale stać było go na zbliżenie się do BBTS-u co najwyżej na jeden punkt. We znaki dał mu się ponownie Suchacki, a dzięki temu bielszczanie znowu zaczęli dyktować warunki gry. Gospodarze kompletnie nie mieli siatkarskich argumentów, by postraszyć rywali. Próbował to robić Kamil Skrzypkowski, ale przyjezdni i tak byli coraz bliżej sukcesu w drugim secie. Ślepsk zbliżył się do nich jeszcze na trzy oczka, ale na więcej nie było go stać. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Bartosz Cedzyński, a zbicie Krikuna przypieczętowało wygraną gości (25:21).

W trzeciej odsłonie podopieczni trenera Gradowskiego poszli za ciosem. Dobra postawa Buniaka na siatce dała im dwa oczka przewagi, ale przy zagrywce Jewgienija Kapajewa gospodarze nie tylko wrócili do gry, ale sami zyskali trzypunktowe prowadzenie. Wprawdzie gości do walki szybko próbował poderwać Bartosz Firszt, ale wciąż w lepszej sytuacji była drużyna Mateusza Mielnika. Na dodatek w jej szeregach przełamał się Winnik, a lidera brakowało po drugiej stronie siatki. W kolejnych minutach suwałczanie dołożyli blok, a as serwisowy Kapajewa przybliżał ich do przedłużenia spotkania. Punktową zagrywkę dołożył jeszcze Sapiński, a bielszczanie nie mieli już czym odpowiedzieć. Próbował jeszcze coś zdziałać Wiktor Nowak, ale w dużej mierze dzięki Skrzypkowskiemu gospodarze rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść (25:19).

W czwartej partii nie poszli jednak za ciosem. Lepiej zaczął ją BBTS, któremu sygnał do ataku dał Krikun. Chwilę później w ofensywie pomylił się Kapajew, a po asie serwisowym Firszta dystans dzielący oba zespoły zwiększył się już do czterech oczek. To jednak nie był koniec emocji, ponieważ po zbiciu Kapajewa na świetlnej tablicy pojawił się remis. Walka cios za cios trwała jakiś czas, ale błędy suwałczan i as serwisowy gości ponownie dały prowadzenie ekipie z Beskidów. Nadzieję na tie-breaka gospodarzom dał jeszcze Szwaradzki, ale w końcówce nie potrafili oni przycisnąć przeciwników. Popełnili oni więcej błędów. Swoje w ataku robił Suchacki, a przyjezdni dołożyli punktową zagrywkę. Ostatecznie triumfowali 25:22, wywożąc z Suwałk cenne trzy punkty.

Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(22:25, 21:25, 25:19, 22:25)