Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS Bielsko-Biała z kompletem punktów w starciu z Lechią

I liga M: BBTS Bielsko-Biała z kompletem punktów w starciu z Lechią

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała z BBTS-em Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 20:25, 19:25, 20:25) w meczu 18. kolejki I ligi. Gospodarze tylko w pierwszym secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pozostałych trzech grę kontrolowali goście, którzy zrewanżowali się tomaszowianom za porażkę z pierwszej części sezonu, kiedy to przegrali 1:3. MVP został wybrany Jarosław Macionczyk.

– W tej lidze dużo drużyn traci z dołem tabeli punkty. Niestety potem ciężko to odrobić, dlatego tak ważne jest, aby każde spotkanie rozpocząć w pełni skoncentrowanym – wyznał przed spotkaniem szkoleniowiec KS-u Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pierwsza partia spotkania była dość wyrównana (6:7). Do połowy seta gospodarze utrzymywali kilkupunktową przewagę (11:8 i 13:10). W ataku nie zawodził Wiktor Musiał. Bielszczanie nie mieli zamiaru się poddać i doprowadzili do remisu 17:17. W ataku trudno było zatrzymać Olega Krikuna. Do stanu 20:20 drużyny grały punkt za punkt. Końcówka to już gra pod kontrolą siatkarzy Lechii 22:20, która ostatecznie wygrała premierową odsłonę meczu 25:22.

Drugi set był wyrównany. Bardzo długo żaden z zespołów nie potrafił sobie wypracować bezpiecznej przewagi punktowej (14:14 i 17:17). Widać było, że żadna drużyna nie chce popełnić błędu. Dopiero w końcówce podopieczni Pawła Gradowskiego znaleźli sposób, aby zatrzymać gospodarzy (22:19). Siatkarze BBTS-u nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa i tę część meczu wygrali pewnie 25:20.

Bielszczanie poszli za ciosem i w trzeciej partii dość szybko przejęli kontrolę na boisku (4:2 i 12:8). Tomaszowianie do końca seta nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na zatrzymanie przyjezdnych. Do tego nie wystrzegali się prostych błędów 20:13. Drużyna z Bielska-Białej do końca utrzymała koncentrację i tę część spotkania wygrała do 19, obejmując prowadzenie w sobotnim pojedynku 2:1.

Czwarta partia do stanu 5:5 była grana punkt za punkt. Potem zawodnicy BBTS-u zaczęli dyktować warunki gry. Bardzo dobrze serwowali i wyprowadzali skuteczne kontrataki (12:9). Podopieczni Bartłomieja Rebzdy popełniali dość proste błędy i mieli spore problemy, żeby przebić się przez szczelny blok rywali (10:14 i 13:20). Drużyna KS-u Lechii Tomaszów Mazowiecki walczyła do końca (16:22 i 18:22). Jednak ostatnie słowo należało do bielszczan, którzy utrzymali koncentrację do końca seta i wygrali do 20, inkasując tym samym komplet punktów do ligowej tabeli.

MVP: Jarosław Macionczyk

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(25:22, 20:25, 19:25, 20:25)