Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AZS AGH Kraków wziął rewanż na Gwardii

I liga M: AZS AGH Kraków wziął rewanż na Gwardii

W dobrych nastrojach ten rok przywitali siatkarze AZS AGH Kraków. W meczu 16. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn krakowianie przed własną publicznością pokonali KFC Gwardię Wrocław, zgarniając przy tym komplet punktów. MVP został wybrany Karol Jankiewicz.

Ostatnie sobotnie spotkanie 16. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn zostało rozegrane w Krakowie. Po przeciwnych stronach siatki stanął miejscowy AZS AGH i KFC Gwardia Wrocław. W ligowej tabeli zespoły dzieli aż sześć lokat. Akademicy po 15. kolejkach zajmują 10. lokatę, a Gwardziści są na 4. pozycji. Jednak żadna ekipa nie stoi na straconej pozycji. Zarówno gospodarze, jak i goście prezentują naprawdę dobry poziom sportowy. W pierwszej części rundy zasadniczej drużyny, co prawda rozegrały cztery sety i ze zwycięstwa ostatecznie cieszyli się wrocławianie, ale ten pojedynek był naprawdę bardzo wyrównany. Równie zaciętej walki należało spodziewać się w Krakowie.

Jeżeli w dalszym ciągu będziemy utrzymywać progres i powtarzalność systemów, które mamy do wykonania, to wszystko będzie dobrze się układać. Mnie cieszy to, że ta cierpliwa praca, wykonywana na treningach powoli, ale w coraz większym stopniu przynosi efekty podczas meczów. Prawda jest taka, że jak ma się zagrywkę to się wygrywa mecze. Sztuką jest grać dobrze i poprawnie pewnymi systemami – powiedział Andrzej Kubacki, trener akademików.

Krakowianie w świetnym stylu rozpoczęli premierową odsłonę meczu. Co prawda, w pierwszych akcjach nieco lepiej spisywali się wrocławianie 7:5, ale z akcji na akcję coraz pewniej na boisku czuli się akademicy, a zwłaszcza Maciej Naliwajko 10:10 o 22:12. Gwardziści nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, ab zatrzymać gospodarzy. Pojedyncze akcje Krzysztofa Gibka oraz Kacpra Wnuka nie wystarczyły, aby nawiązać równą walkę. AZS AGH pewnie wygrał 25:12.

Drugi set to kopia pierwszego. Podopieczni Andrzeja Kubackiego dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, nie dając żadnych szans rywalom na jakąkolwiek walkę 14:6 i 19:9. Ręki w ataku ani przez moment nie zwolnił Naliwajko, Daniel Gąsior oraz Patryk Łaba. Gospodarze małym nakładem sił wygrali tę część spotkania 25:11.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Praktycznie przez całego seta drużyny grały punkt za punkt. Krzysztof Janczak, trener zespołu gości zdecydował się na zmiany w składzie. Na boisku pojawił się m.in. Łukasz Sternik, Mateusz Paczkowski oraz Błażej Szymeczko. To trochę wybiło z uderzenia siatkarzy z grodu Kraka. Ostatecznie wyrównaną końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęli zawodnicy KFC Gwardii 25:23.

Po krótkiej przerwie Akademicy powrócili do swojego równego rytmu gry i dość szybko narzucili przeciwnikom swój styl 21:15. Przyjezdni nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać naprawdę bardzo dobrze dysponowanego tego dnia Naliwjako. AZS AGH Kraków do końca utrzymał koncentrację i nie dał wrocławianom wywieźć ze stolicy Małopolski ani jednego punktu. Czwartą partię wygrał pewnie 25:17 i dopisał cenne trzy oczka do ligowej tabeli.

MVP: Karol Jankiewicz

AZS AGH Kraków – KFC Gwardia Wrocław 3:1
(25:12, 25:11, 23:25, 25:17)

AGH: Jankiewicz (4), Janusz (5), Naliwajko (21), Gąsior (18), Macyra (8), Łaba (12), Stąsiek (libero) oraz Piwowarczyk i Fenoszyn (2)
Gwardia: Wnuk (11), Lubaczewski (2), Nowosielski, Olczyk, Maćkowiak (4), Gibek (14), Mihułka (libero) oraz Szymeczko (3), Cierniak, Sternik (1), Paszkowski (4), Gromadowski (4) i Kaźmierczak