Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AZS AGH po raz drugi lepszy od ZAKSY

I liga M: AZS AGH po raz drugi lepszy od ZAKSY

Siatkarze AZS-u AGH Kraków odnieśli dwunaste zwycięstwo w sezonie. W 21. kolejce spotkań I ligi mężczyzn krakowska drużyna pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Krakowianie zdobyli komplet punktów, wygrywając w czterech setach.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od równej gry punkt za punkt 3:3. Jednak z akcji na akcję coraz skuteczniejsi byli krakowianie. W ataku bardzo dobrze spisywali się Patryk Łaba oraz Maciej Naliwajko (9:5). W dalszej części tego seta ręki w polu serwisowym nie zwalniał Hubert Piwowarczyk (20:10). Zespół gospodarzy miał duże problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki tego zawodnika. AZS AGH należało pochwalić za dobrą grę w bloku 22:12. ZAKSA takiej straty już nie odrobiła i premierową odsłonę meczu przegrała 16:25.

Drugi seta to wyrównana gra obu ekip do stanu 8:8. Następnie goście, dzięki pewnym zagraniom Daniela Gąsiora i Łaby odskoczyli na dwa oczka 10:8 i 16:14. Siatkarzom ZAKSY nie można było odmówić walki, a gospodarze zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 16:16. Dobrze w ataku radził sobie Adam Smolarczyk oraz Maciej Walczak. Jednak końcowa faza tej partii należała już do akademików 19:16. Dobre przyjęcie i punktowe bloki okazały się kluczem do wygranej 25:20.

Po dwóch wygranych setach gra AZS-u AGH Kraków stanęła w miejscu. Za to w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła dominowali podopieczni Rolanda Dembończyka (9:4 i 14:8). Ciężar gry w ataku na swoje barki wziął Smolarczyk. Z kolei na środku siatki bardzo dobrze spisywał się Maciej Wóz (19:10). Krakowianie nie potrafili znaleźć w tym secie żadnego sposobu, aby zatrzymać przeciwników. Drużyna beniaminka bardzo pewnie wygrała tę część 25:15.

Początek czwartej partii lepiej układał się dla siatkarzy ZAKSY 8:6 i 11:8. Podopieczni Andrzeja Kubackiego nie mają w zwyczaju poddać się bez walki. Przetrzymali ten nieco trudniejszy moment i najpierw zniwelowali stratę do jednego oczka 12:13, a chwilę później doprowadzili do remisu 16:16. W ataku ręki ani przez moment nie zwalniali Łaba oraz Naliwajko (18:18). Grę drużyny ze Strzelec Opolskich ciągnęli natomiast Krzysztof Zapłacki oraz Smolarczyk (20:20). Ostatecznie nerwową grę na styku, na swoją stronę rozstrzygnęli siatkarze z grodu Kraka 25:23, zwyciężając w całym meczu 3:1.

MVP: Patryk Łaba

ZAKSA Strzelce Opolskie – AZS AGH Kraków 1:3
(16:25, 20:25, 25:15, 23:25)

ZAKSA: Walczak (8), Wóz (8), Kosian (8), Zapłacki (16), Wójtowicz (5), Bereza (2), Pilichowski (libero) oraz Walawender (2), Kaciczak, Smolarczyk (16)
AZS AGH: Piwowarczyk (8), Jankiewicz (4), Naliwajko (18), Gąsior (4), Macyra (8), Łaba (16), Stąsiek (libero) oraz Czyrek (libero), Fenoszyn, Szewczyk (2)