Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: APP Krispol Września z brązowym medalem

I liga M: APP Krispol Września z brązowym medalem

W trzecim meczu o brązowy medal 1. Ligi mężczyzn APP Krispol Września stoczyło pięciosetowy bój z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Więcej powodów do zadowolenia mieli gospodarze, którzy rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Podopieczni Mariana Kardasa potrzebowali trzech pojedynków, by zająć trzecie miejsce na koniec rozgrywek.

Wrześnianie w wielkim stylu rozpoczęli trzeci mecz o brązowy medal 1. Ligi. Premierową odsłonę spotkania rozpoczęli od prowadzenia 8:2 i 10:3. Rywale nie potrafili się odnaleźć w hali we Wrześni, nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy (11:18). Zawodnicy APP Krispol za to dominowali na boisku w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ręki w ataku nie zwalniali Damian Wierzbicki oraz Mateusz Jóźwik (21:12). Zespół z Wrześni do końca utrzymał równy rytm i zwyciężył pewnie 25:14.

W kolejnym secie role się odwróciły i to KS Lechia dyktowała warunki gry. Dość szybko objęła prowadzenie 13:9 i kontrolowała grę do końca partii, wygrywając spokojnie 25:21. Trzecia odsłona spotkania lepiej zaczęła się podopiecznych Bartłomieja Rebzdy (9:5 i 14:11). Gospodarze ani myśleli złożyć broni. W połowie seta doprowadzili do remisu 17:17. Do końca zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Nerwową końcówkę graną na przewagi ostatecznie wygrali wrześnianie 32:30.

Jeśli ktoś sądził, że zespół z Tomaszowa Mazowieckiego nie podejmie rękawicy, ten był w błędzie. W czwartym secie przyjezdni pokazali się z bardzo dobrej strony. Do połowy gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero w połowie tomaszowianie włączyli przysłowiowy piąty bieg (19:15). Wypracowaną przewagę utrzymali do końca i zwyciężyli 25:20, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Piąty set do stanu 6:6 był równy. Następnie dwa oczka przewagi wypracowali zawodnicy APP Krispolu. Po zmianie stron podopieczni Mariana Kardasa poszli za ciosem i jeszcze powiększyli swoją przewagę (12:9). Lechia już tej straty nie odrobiła. Z kolei siatkarze z Wrześni niesieni głośnym dopingiem swoich kibiców nie wypuścili z rąk wygranej i brązowego medalu. W tie-breaku wygrali 15:10 i całym meczu 3:2.

APP Krispol Września – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2
(25:14, 21:25, 32:30, 20:25, 15:10)

Stan rywalizacji: 3:0 dla Krispolu Września