Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Aluron Virtu Warta Zawiercie z kompletem punktów

I liga M: Aluron Virtu Warta Zawiercie z kompletem punktów

W przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzył się z TS Victorią PWSZ Wałbrzych. Mecz zakończył się wygraną Aluronu Virtu 3:0, a MVP spotkania został wybrany przyjmujący drużyny z Zawiercia – Kamil Długosz.

Aluron Virtu pierwszy set rozpoczął w składzie: Macionczyk, Żuk, Długosz, Kaczorowski, Warda, Swodczyk, Ogórek (libero). Pierwszy punkt sobotniego spotkania należał do drużyny gości. Początek spotkania to walka punkt za punkt. Największe siatkarskie emocje przypadły na koniec seta. Po wyjściu na prowadzenie 19:18 przez Aluron Virtu trener gości Przemysław Michalczyk poprosił o przerwę w grze. Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 23:20 dla Aluronu Virtu, Victoria zdobyła dwa punkty z rzędu i przerwę w grze zarządził trener gospodarzy, Dominik Kwapisiewicz. Ostatnie słowo należało do Aluronu Virtu, który wygrał premierową odsłonę do 22.

Przed drugą partią nastąpiły zmiany w składzie Aluronu Virtu. Na przyjęciu za Michała Żuka pojawił się Kamil Gutkowski, a za rozegranie odpowiadał Kacper Popik, który zmienił Jarosława Macionczyka. Drugi set bardzo przypominał seta numer jeden. Gra punkt za punkt utrzymywała się do stanu 12:12, a następnie wyższy bieg włączyli gracze Aluronu Virtu. Zagrywka Kaczorowskiego pozwoliła na odskoczenie na dwa punkty od graczy z Wałbrzycha (15:13). Dzięki dobrej zagrywce i skutecznym kontrom przewaga Aluronu Virtu wzrastała. Ostatecznie Aluron Virtu wygrał 25:20 i miał już zagwarantowany jeden punkt w meczu.

Dopiero w trzecim secie goście z Wałbrzycha zdominowali poczynania na parkiecie. Wiedzieli, że to już ostatni moment, w którym mogą jeszcze powalczyć. Od początku trzeciej partii Victoria wysoko prowadziła (7:2). Jednak po dość niepewnym początku Aluron Virtu z akcji na akcję zmniejszał przewagę do prowadzącej Victorii. Skuteczne obrony gospodarzy i dobrze wyprowadzane kontry pozwoliły na początku na doprowadzenie do remisu, a następnie na wyjście na prowadzenie. Ostatecznie Aluron Virtu trzeciego seta wygrał do 21 i cały mecz 3:0.

MVP spotkania został wybrany przyjmujący Aluronu Virtu, Kamil Długosz. Dzięki temu zwycięstwu Aluron Virtu Warta Zawiercie zajmuje pierwsze miejsce w I lidze.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0
(25:22, 25:22, 25:21)