Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lechia wywalczyła awans do półfinału

I liga M: Lechia wywalczyła awans do półfinału

Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pewnie zwyciężyli w trzecim spotkaniu fazy play-off i zameldowali się w półfinale I ligi. W poprzedni weekend podopieczni Bartłomieja Rebzdy mimo sporych problemów odnieśli dwa zwycięstwa na własnym parkiecie. W sobotę w Częstochowie tomaszowianie pokonali Norwida już bez straty seta i pewnie awansowali do kolejnej rundy.

Mecz znakomicie rozpoczęli goście, a wydatnie pomógł w tym Bartłomiej Neroj, którego kiwka i atak z drugiej piłki wyprowadziły Lechię na prowadzenie (4:1). W kolejnych akcjach goście nie zwalniali tempa, a skuteczny atak Bartosza Buniaka powiększył przewagę o jeden punkt (9:5). Po autowym ataku Adama Smolarczyka o czas poprosił trener gospodarzy Radosław Panas (11:6). Po przerwie Norwid zaczął szybko odrabiać straty, a po skutecznym ataku Damiana Wdowiaka o czas poprosił szkoleniowiec Lechii Bartłomiej Rebzda (13:14). Krótka chwila oddechu perfekcyjnie zadziałała na gości z Tomaszowa, którzy zbudowali sześciopunktową przewagę (20:14). Chwilę później akcją w stylu Dawida Murka z finału Pucharu Polski w 2008 roku popisał się Tomasz Kryński, który najpierw obronił piłkę przy stolikach sędziowskich, a potem zablokował atak przeciwnika (17:22). W końcówce seta częstochowianie mieli szanse nawet na doprowadzenie do remisu, ale set zakończył się błędem Wdowiaka (25:21).

Początek drugiego seta to niemal kopia z pierwszej partii i drugi zespół po rundzie zasadniczej szybko zyskał bufor bezpieczeństwa (4:1). Lechia kontrolowała przebieg tego seta, a swoje doświadczenie przy wymagających piłkach pokazywał Michał Błoński (11:8). Gospodarze jednak pokazywali wielką waleczność, tak jak w dwóch wcześniejszych spotkaniach. Po skutecznym ataku Damiana Koguta zmniejszyli straty do 2 punktów (14:16). Seria zagrywek Wiktora Musiała oraz kapitalna gra w bloku i obronie pozwoliły tomaszowianom wyraźnie odskoczyć (20:14). W tym momencie Norwid po raz kolejny zerwał się do walki i zniwelował sporą część strat, a o drugą przerwę w tym secie poprosił szkoleniowiec gości (21:20). W końcowej fazie seta w polu zagrywki pojawił się Adam Kącki i jego zagrywki, tak jak w pierwszym secie, sprawiły wiele problemów gospodarzom i Lechia zwyciężyła (25:22).

Świetne otwarcie gości pozwoliło im od początku kontrolować wynik (4:1). Częstochowianie jednak znów rzucili się w pogoń, ale na ich serię szybko odpowiedziała Lechia. Po bloku Musiała o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy (9:5). Wejście na boisko Dominika Miarki znów dało Norwidowi nowe siły, a ich serię przerwał trener Rebzda, prosząc o czas (11:13). Od tej chwili na boisku mieliśmy fragment dobrej i wyrównanej gry z obu stron. Przerwała to dopiero seria zagrywek Kamila Gutkowskiego, po których jego koledzy zanotowali trzy bloki z rzędu (20:15). Tomaszowianie pewnie zmierzali po zwycięstwo i w konsekwencji awans do półfinałów I ligi mężczyzn, a autowy serwis Kamila Gromadzkiego zakończył to spotkanie (19:25).

Exact Systems Norwid Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3
(21:25, 22:25, 19:25)

stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Lechii
awans do półfinału: Lechia Tomaszów Maz.

Norwid: Nowosielski, Wdowiak, Smolarczyk, Kogut, Usowicz, Mucha, Zieliński (libero) oraz Kryński, Kozieł, Maruszczyk, Gromadzki i Miarka
Lechia: Musiał, Błoński, Toma, Gutkowski, Buniak, Neroj, Ogórek (libero) oraz Kącki