Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KS Lechia o krok od awansu do półfinału rozgrywek

I liga M: KS Lechia o krok od awansu do półfinału rozgrywek

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki postawiła kolejny krok w stronę awansu do półfinału zmagań I ligi. W niedzielę zwycięzcy fazy zasadniczej pokonali KPS Siedlce 3:0.

Drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego w sobotę zaliczyła mały falstart, bowiem przegrała we własnej hali pierwszego seta 21:25. Jednak w kolejnych trzech udowodniła, że nie bez powodu zakończyła rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w tabeli. Nagrodę MVP odebrał Kamil Gutkowski, który zdobył dla swojego zespołu 14 punktów i zakończył spotkanie z 65% skutecznością w ataku.

Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana (8:8). Długo żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej (15:14). Dopiero w końcówce tomaszowianie dzięki dobrej grze w obronie oraz kontratakowi objęli prowadzenie 20:18. Utrzymali dobry poziom gry do końca i wygrali 25:21.

Siatkarze Lechii podbudowani wygraną w premierowej odsłonie meczu, kolejną rozpoczęli z wysokiego „c”. Bardzo mocna zagrywka pozwoliła im objąć prowadzenie 5:1. W dalszej części podopieczni Bartłomieja Rebzdy kontrolowali grę (12:6). Zespół z Siedlec w tym fragmencie gry nie miał praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem (6:15). Drużyna KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, co prawda pozwoliła zawodnikom KPS odrobić jeszcze kilka punktów. Jednak ostatnie słowo w tym secie należało do gospodarzy. Wygrali tę część meczu do 19 i tylko set dzielił ich od kolejnego zwycięstwa w I rundzie fazy play off.

Trzeci set rozpoczął się od równej gry obu ekip (5:5). Następnie niewielką przewagę wypracowali sobie siatkarze z Tomaszowa Mazowieciego (15:11). Goście nie mieli zamiaru się poddać. Zaczęli dobrze czytać grę przeciwników i ustawiać szczelny blok (15:17). Zmusili też tomaszowian do prostych błędów. Końcówka to jednak popisowa gra gospodarzy, którzy utrzymali odpowiednią koncentrację i nie dali sobie wyrwać z rąk wygranej 25:21.

Świetnie spotkanie rozegrał Wiktor Musiał, który zdobył dla swojego zespołu 18 punktów, a mecz zakończył z ponad 66% skuteczność w ataku. To właśnie do atakującego Lechii trafiła nagroda dla najlepszego zawodnika niedzielnego meczu.

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2-0. Dokładnie za pięć dni obie ekipy spotkają się w Siedlcach, gdzie rozegrają trzecie spotkanie. Czy będzie to ostatnie spotkanie tych drużyn w sezonie 2018/19? Odpowiedź na to pytanie poznamy późnym wieczorem 15 marca.

KS Lecha Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce 3:0
(25:21, 25:19, 25:21)