Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol Września blisko gry w półfinale ligi

I liga M: Krispol Września blisko gry w półfinale ligi

fot. Krispol Września

Wyrównany pojedynek odbył się we Wrześni, gdzie miejscowy APP Krispol mierzył się z Exact System Norwidem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się po tie-breaku z korzyścią dla gospodarzy.

Pierwszy mecz rywalizacji miał miejsce w sobotę. Wtedy to po wyrównanej walce Krispol uporał się z przeciwnikiem 3:1, stawiając pierwszy krok w stronę dalszej walki o mistrzostwo I ligi. Jak się okazało, drugie spotkanie pomiędzy zespołami przyniosło fanom jeszcze większą dawkę emocji.



Pierwszy set nie wskazywał jednak, że pojedynek może trwać aż do tie-breaka. Siatkarze z Wrześni całkowicie bowiem przejęli inicjatywę na boisku, czego efektem było zaledwie trzynaście punktów zdobytych przez częstochowian. Pobudzeni dwoma zmianami w wyjściowej szóstce przyjezdni zdołali obudzić się z marazmu, stawiając przeciwnikowi dużo twardszy opór. Tym razem Krispol nie był już tak pewny, co skończyło się dla niego utratą partii (20:25).

Kolejny fragment meczu to solidarne przekazywanie pałeczki drużyny przeważającej. Trzecia odsłona dość pewnie padła bowiem łupem gospodarzy 25:18. Następnie Norwid odpowiedział zwycięstwem w identycznych rozmiarach, dlatego o losach meczu musiał zdecydować piąty set. W nim wyraźnie lepsi okazali się podopieczni Mariana Kardasa, którzy tym samym zanotowali drugie zwycięstwo w bezpośredniej rywalizacji, będąc już bardzo blisko półfinału zmagań.

Do zwycięstwa swoją drużynę poprowadził Damian Wierzbicki. Atakujący zdobył 24 punkty. Niespełna 27-latek atakował na prawie 45 procentowej skuteczności, kończąc 21 z 47 piłek. Ponadto zawodnik dołożył od siebie trzy bloki. Świetna skutecznością w ataku popisał się również Tomasz Narowski, kończąc osiem z dziewięciu możliwych piłek.

Wśród gości wyróżniającym się graczem był Mariusz Schamlewski. Środkowy zdobył dla swojego zespołu 16 punktów, atakując na ponad 73 procentowej skuteczności (11 na 15). Oprócz tego siatkarz klubu z Częstochowy czterokrotnie zablokował swoich rywali, a także dołożył asa serwisowego.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Częstochowy. Trzeci mecz tejże pary rozpocznie się w czwartek 14 marca o godzinie 20:30. Jeżeli APP Krispol zdoła wygrać to spotkanie, to zapewni on sobie grę w 1/2 finału I ligi.

APP Krispol Września – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2
(25:13, 20:25, 25:18, 18:25, 15:7)

Składy drużyn:
Krispol: Frankowski (14), Lipiński (7), Zawalski (9), Narowski (11), Wierzbicki (24), Jóźwik (6), Kuś (libero) oraz Krysiak, Troczyński (1), Berwald, Lorenc (3)
Norwid: Usowicz (1), Piotrowski (12), Schamlewski (16), Kraś (1), Kogut (10), Łapszyński (2), Dembiec (libero) oraz Rajsner (6), Żakieta (3), Zrajkowski (1), Modzelewski (8)

Zobacz także:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: 1liga.pls.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved