Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Krakowianki ze zwycięstwem na koniec roku

I liga K: Krakowianki ze zwycięstwem na koniec roku

Na zakończenie 2016 roku beniaminek I ligi kobiet – Proxima Kraków – podejmował niżej notowany AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Krakowianki wygrały pojedynek bez straty seta, co pozwoliło im zająć fotel wicelidera tabeli. Kolejne mecze obu zespołów rozegrane zostaną dopiero w styczniu.

Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt, dopiero przez błędy własne gospodyń gliwiczanki odskoczyły na dwa punkty (10:8). Skuteczne zbicia Marzeny Kropidłowskiej i Pauli Słoneckiej pozwoliły siatkarkom Proximy szybko opanować sytuację (13:12). W kolejnych akcjach przyjezdne coraz bardziej zaczęły oddawać pole przeciwniczkom, a zmiany zaordynowane przez trenera Czaplę nie dawały rezultatów. Po gliwickiej stronie siatki mnożyły się błędy własne. Autowy atak Stojek dał serię piłek setowych gospodyniom, a już drugą z nich wykorzystała Iwona Krochmal.

Po pierwszych wyrównanych akcjach drugiej odsłony szybko kontrolę przejmować zaczęły krakowianki. Po zdecydowanym ataku Pauli Słoneckiej o czas poprosił trener przyjezdnych (8:5). Po przerwie za sprawą skutecznych zbić Majki Szczepańskiej na tablicy wyników pojawił się remis (8:8). Seria przy zagrywkach Mołodcowej trwała, dopiero zagranie Iwona Krochmal przełamało passę przyjezdnych (9:11). Kilka akcji później na fali były siatkarki Proximy, które po asie Marzeny Kropidłowskiej doprowadziły do wyrównania (14:14). Gliwiczanki jednak nie miały zamiaru odpuścić i aż do końcowych akcji prowadziły walkę punkt za punkt. Przyjezdnym nie udało się jednak realnie zagrozić dobrze dysponowanym krakowiankom, które po mocnym uderzeniu Gabrieli Ponikowskiej cieszyły się ze zwycięstwa również w drugim secie.

Chociaż początkowe piłki trzeciej partii należały do „proximek”, gliwiczanki szybko wyrównały, a dzięki dobrej dyspozycji Majki Szczepańskiej zdołały nawet wyjść na prowadzenie. Po obu stronach siatki nie zabrakło walki, jednak zespoły nie ustrzegły się również prostych błędów. Dopiero dzięki punktowym blokom Krochmal, Ponikowskiej oraz Kropidłowskiej krakowianki zdołały odskoczyć rywalkom na dwa oczka (10:8). Wysoką skuteczność na siatce utrzymywała Krochmal, co pozwoliło gospodyniom pozostawać na prowadzeniu (17:13). Pomimo interwencji trenera Czapli przyjezdne nie zdołały już skutecznie poderwać się do walki. Pojedyncze ataki Szczepańskiej na niewiele się zdały. Zdecydowany atak Pauli Słoneckiej po prostej zamknął ostatni tegoroczny pojedynek w Krakowie.

Proxima Kraków – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:17, 25:22, 25:17)