Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Pewne zwycięstwo Częstochowianki

I liga kobiet: Pewne zwycięstwo Częstochowianki

fot. Michał Szymański

Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa pewnie zwyciężyła z Budowlanymi Toruń 3:0. Zespół z Torunia nie nawiązał równorzędnej walki z gospodyniami, które zdominowały swoje rywalki zwyciężając kolejno do 19,8 i 13. Dzięki temu zwycięstwu siatkarki z Częstochowy umocniły swoją pozycję w czołowej ósemce pierwszej ligi, a torunianki pozostały na przedostatniej pozycji.

Siatkarki z Częstochowy od początku narzuciły swój styl gry i szybko objęły wyraźne prowadzenie (5:2). Przyjezdne starały się zniwelować straty, ale popełniały zbyt dużą ilość błędów. Gospodynie skrzętnie to wykorzystywały i stopniowo powiększały przewagę (15:8). Do końca seta Częstochowianka kontrolowała przebieg zdarzeń i nie wypuściła przewagi z rąk. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły dość pewnie do 19.Druga partia rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia gospodyń. Siatkarki z Częstochowy zbudowały dziewięciopunktową przewagę przy zagrywkach Angeli Mroczek (9:0). Po tym fragmencie przyjezdne zdobyły kilka punktów, ale na niewiele to się zdało. Częstochowianki ciągle powiększały przewagę i wynik zaczynał wyglądać dramatycznie dla siatkarek z Torunia (23:8). Ostatecznie podopieczne Andrzeja Stelmacha nie oddały już żadnego punktu w drugim secie i zdominowały rywalki do 25 do 8.

Trzecia odsłona tego meczu również od początku układała się pod dyktando gospodyń (6:2). Wraz z upływem czasu nie zmieniał się ten stan rzeczy. Siatkarki z Torunia nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z dobrze dysponowanymi częstochowiankami (14:7). W końcówce trener Stelmach dokonał kilku zmian, ale mimo to przewaga gospodyń ciągle rosła (20:11). Na zakończenie przyjezdne popełniły kilka prostych błędów i wyraźnie poległy (13:25).

MVP: Angela Mroczek

Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa – Budowlani Toruń 3:0
(25:19, 25:8, 25:13)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved