Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet za chwilę będzie mniejsza

I liga kobiet za chwilę będzie mniejsza

fot. Budowlani Toruń

To musiało się tak skończyć… Spadek z ekstraklasy, ogromne długi, nieudana próba ratowania finansów i budowanie drużyny na ostatnią chwilę. Po wycofaniu się z rozgrywek I ligi kobiet MKS-u Dąbrowa Górnicza kolejny spadkowicz z 2018 roku nie jest w stanie poradzić sobie z problemami. Z naszych informacji wynika, że w tym tygodniu Budowlani Toruń wycofają się z rozgrywek.

W 2016 roku była w Toruniu wielka euforia. Siatkarki Budowlanych przegrały wprawdzie w finale I ligi kobiet z ŁKS-em Commercecon Łódź, jednak oba kluby zostały zaproszone do ekstraklasy przez spółkę zarządzającą ligą. Zmienił się trener, znaczącą zmieniono również skład i na inaugurację ówczesnej Orlen Ligi torunianki pokonały ten sam ŁKS 3:0.Potem było już różnie, ale wciąż jeszcze nieźle. Budowlani zajęli 8. miejsce po rundzie zasadniczej, a walkę o siódmą lokatę przegrali z BKS-em po zaciętej walce i złotym secie. Po tym sezonie już w środowisku zaczęło być głośno o problemach finansowych klubu. Mimo to Budowlani znów zbudowali skład, który miał walczyć w ekstraklasie. Tym razem tak dobrze nie poszło. Torunianki po rundzie zasadniczej zajęły przedostatnie miejsce w tabeli (tracąc zaledwie punkt do Pałacu Bydgoszcz), a to oznaczało, że wraz z MKS-em Dąbrowa Górnicza opuściły szeregi ekstraklasy.

Część zawodniczek nie mogąc doczekać się na zaległe wynagrodzenia poszło do sądu, sytuacja klubu nie poprawiała się, do tego miejskie dotacje w I lidze były niższe niż w ekstraklasie. W Toruniu do końca jednak wierzono, że klub może wyjść na prostą. W minionym sezonie Budowlani zajęli 9. miejsce w rozgrywkach I ligi, a potem do końca nie było wiadomo, czy klub wystawi zespół w kolejnym sezonie. Zawodniczki kontraktowano tuż przed rozpoczęciem sezonu, a obecni po 17 meczach drużyna prowadzona przez trenera Damiana Zemło ma na koncie zaledwie jedno zwycięstwo, cztery punkty i… jeszcze większe długi. Ostatni mecz torunianki oddały walkowerem, informując o tym, że mecz się nie odbędzie zarówno PZPS jak i przeciwników dzień wcześniej.

Działacze musieli dojść do wniosku, że nie ma już szansy na ratunek i poinformowali Polski Związek Piłki Siatkowej o tym, że wycofują drużynę z rozgrywek I ligi kobiet. W PZPS czekają jeszcze na oficjalne pismo, jeśli takie dotrze to najbliższy mecz ze Stalą Mielec się nie odbędzie. Zgodnie z regulaminem rozgrywek wyniki Budowlanych z I rundy zostaną zachowane, a mecze rozegrane w II rundzie fazy zasadniczej zostaną zweryfikowane jako walkowery na korzyść rywali. Zawodniczki będą miały jeszcze do końca stycznia szanse na znalezienie sobie nowych klubów, a Budowlani… zapewne będą mogli w przyszłym sezonie wystartować w lidze wojewódzkiej. Zapewne już nie jako spółka akcyjna, która upadnie, co spowoduje, że wszyscy wierzyciele będą mieli spore trudności, by odzyskać swoje pieniądze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved