Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo tarnowianek z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

I liga K: Zwycięstwo tarnowianek z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

Grupa Azoty Tarnów pokonała AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1. Dla drużyny z Małopolski był to przedostatni mecz w tegorocznych rozgrywkach, gliwiczanki po tej porażce znalazły się na dziewiątym miejscu. Podopieczne wojciecha Czapli już wcześniej zapewniły sobie grę w fazie play-off.

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały zawodniczki z Tarnowa. dobrze zagrała Julita Molenda, punktowała Magdalena Szabo i przy stanie 11:6 dla gospodyń o przerwę poprosił szkoleniowiec gości. W dalszej części seta nadal stroną dominującą był zespół gospodyń, przyjezdne popełniły proste błędy w ataku i przegrywały 8:14. Zadowolone takim obrotem sprawy tarnowianki stanęły w miejscu i przy stanie 15:11 swoje zawodniczki przywołał trener Łukasz Marciniak. W obu ekipach mnożyły się błędy własne przez co mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, gra obu ekip falowała. Po tym jak błąd w ataku popełniła magdalena Szabo przewaga gospodyń zmalała do jednego punktu (21:20). Był to moment zwrotny tego meczu, przy serii zagrywek Sylwii Pelc i błędach własnych miejscowej ekipy bliżej zwycięstwa był AZS, prowadził wówczas 24:22. Rywalizację w tym secie atakiem zakończyła Oliwia Michalak.

W kolejnym secie tego meczu w roli głównej wystąpiła Jowita Jaroszewicz zawodniczka ta skutecznie zagrała na siatce, punktowała w bloku i na tablicy wyników widniał rezultat 9:3 dla gospodyń. Gliwiczanki stanęły w miejscu, nie potrafiły skończyć ataków z pierwszego uderzenia. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii meczu sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie, tarnowianki popełniły błędy, nie potrafiły poradzić sobie z zagrywkami Izabeli Trojan. Kilka chwil później po kontrataku Sylwii Pelc na prowadzeniu był zespół z Gliwic i prowadził 15:14. Wynik oscylował wokół remisu, miejscowe zawodniczki do skutecznej gry poderwała Karolina Szczygieł, która skutecznie gubiła blok swoich przeciwniczek. Po asie serwisowym Nikoli Abramajtys było 24:21 dla zespołu z Małopolski, ostatni punkt w tym secie zdobyła Marta Duda i dzięki niej gospodynie remisowały w tym spotkaniu.

W trzecim secie rozpędzone tarnowianki poszły za ciosem, podbijały one ataki swoich rywalek, kontrataki zamieniały w punkty i na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. Po ataku Julity Molendy było 9:5, a po tym jak punkt na środku siatki zdobyła Nikola Abramajtys przewaga tarnowianek wzrosła do sześciu punktów (12:6). Proste błędy jakie popełnił zespół gości zmusiły jego szkoleniowca Wojciecha Czaplę do przerwania po raz drugi gry, jego podopieczne przegrywały 8:16. Zespół gości starał się jak mógł zniwelować straty, ale w natarciu nadal były gospodynie, chwilowe przestoje jakie im się przydarzyły nie miały wpływu na ich wygraną w tym secie. Ostatni punkt w tej partii spotkania zdobyła niezawodna Jowita Jaroszewicz.

Od prowadzenia 5:1 rozpoczęły rywalizację w czwartym secie tarnowianki. Gospodynie poszły za ciosem, dominowały w grze na siatce i po ataku Julity Molendy prowadziły 10:5. Gliwicznaki były tłem, w dalszym ciągu myliły się, popełniły wiele błędów własnych, set toczył się pod dyktando zespołu z Małopolski. Punktowy blok Nikoli Abramajtys dał tarnowiankom jedenastopunktową przewagę (21:10). Przyjezdne z Gliwic dopiero wówczas zerwały się do ataków i do odrabiania strat, było na to już za późno. Marta Duda zakończyła ten mecz atakiem i tym samym trzy punkty pozostały w Tarnowie.

MVP: Jowita Jaroszewicz

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1
(23:25, 25:21, 25:20, 25:17)

Grupa Azoty: Szabpo (16), Molenda (14), Podlasek, Buczek (1), Abramajtys (9), Jaroszewicz (15), Samul (libero) oraz Minicz, Duda (11), Kedziora i Szczygieł (2)
AZS: Ciesielczylk (8), Michalak (16), Skiba (12), Pelc (12), Woźniczka (3), Trojan (4), Bohdanowicz (libero) oraz Wystel (3), Wałek, Chrzan i Nudha (2)