Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo siatkarek ze Świecia

I liga K: Zwycięstwo siatkarek ze Świecia

W lidze kobiet rozpoczęła się faza play-off. Jedną z par tworzą siatkarki Enei Energetyka Poznań oraz Jokera Mekro Energoremont Świecie. W pierwszym meczu rozgrywanym w stolicy województwa wielkopolskiego lepsze okazały się siatkarki gości, które rozstrzygnęły spotkanie w czterech setach.

Początek meczu nie ułożył się najlepiej dla siatkarek ze Świecia. Co prawda, zaczęły od 3:1, ale po chwili przegrywały 5:9. Gospodynie później utrzymywały dystans 5-6 punktów, by wygrać pewnie do 16. Druga odsłona także rozpoczęła się po myśli poznanianek (2:0, 6:3, 7:5, 8:6), lecz od remisu 9:9 inicjatywę zaczęły przejmować podopieczne Marcina Wojtowicza. Dobrą zmianę w ataku dała Oriana Miechowicz. Z kolei miejscowe zaczęły popełniać błędy własne. Dobre zagrywki Adrianny Kukulskiej oraz czujna gra na siatce Pauliny Majkowskiej pozwoliły uciec Jokerowi na kilka ,,oczek (16:11). Tej przewagi świecianki już nie dały sobie odebrać. Kropkę nad „i” przy pierwszym setbolu postawiła Paulina Brzoska, która skutecznie zbiła piłkę po złym przyjęciu rywalek.

W secie nr 3 drużyna gości kontynuowała dobrą grę prowadząc od początku 2-3 punktami, a później ich przewaga wzrosła do 15:9. Energetyk jeszcze potrafił zbliżyć się na 15:18, ale w końcówce kibice oglądali popis Jokerek, które wygrały siedem akcji z rzędu i zwyciężyły w tej partii do 15.

Czwarty set miał podobny przebieg do drugiego. Początkowo wygrywały poznanianki (5:2, 6:4, 7:5), ale później do głosu doszły siatkarki drużyny przeciwnej, które zdobyły pięć „oczek” z rzędu wychodząc na 10:7. Gospodynie jeszcze zdołały doprowadzić do remisu 11:11, jednak po chwili znów musiały gonić wynik. Joker wygrywał 15:12, 17:14, 22:17. Wydawało się, że podopieczne Marcina Wojtowicza spokojnie dokończą mecz, tym bardziej że po ataku Adrianny Kukulskiej miały trzy meczbole w zapasie. Tymczasem siatkarki z Poznania nie poddały się, wybroniły je, a następnie kolejnego. Przy 25:25 zablokowana została Weronika Fojucik i teraz Energetyk miał piłkę setową w górze. Do remisu doprowadziła Paulina Brzoska. Jej wspólny blok z Orianą Miechowicz zespołowi gości piątego meczbola. W ostatniej akcji w ataku pomyliła się Izabella Rapacz i Jokerki mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3
(25:16, 19:25, 15:25, 26:28)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 0:1